Ileana
07.11.22,19:08
Som rok po reoperacie vretenej kosti zapestia,po roku to mám zahojenie ;a neviem sa rozhodnúť čo je lepšie dať si to vybrať,nakoľko ma to neboli.,Alebo si to mám tam nechať.Niektorí pacienti hovoria že ak mi to nerobi problém tak netreba. Ďakujem pekne za radu.
veronikasad
07.11.22,18:09
a doktor ti čo odporuča ?
Ileana
07.11.22,18:14
Povedal že po roku to môžeme vybrať
ivka70
07.11.22,18:18
Mne lekar vyslovene povedal, ze pokial s tym nebudem mat nejaky problem (moze prist na, starobu so skracovanim sliach), vyberat nic nebudu ani to neodporuca.
Mam uz viac ako 10 rokov platnicku s 9 srobami po zlomenine, bez akychkolvek problemov.

Najlepsie aj tak poradi lekar, ma k tomu snimky aj skusenosti.
misoft
07.11.22,18:22
To záleží na tebe. Titán je voči telu inertný, neškodí. Ale! Je i pevnejší než kosť. Ak by v budúcnosti sa ti niečo podobné znova stali - povolí prvá kosť a skrutky zostanú - a prípadná rekonštrukcia narazí na problém - kde to znova uchytiť? Ak sa skrutky vyberú, kosť sa zacelí (vyplní sa novou kostnou hmotou, ktorá je často pevnejšia než pôvodná kosť a v hore menovanom prípade je to ďalší základ na ďalšie použitie iných chirurgických skrutiek.
Mal som zlomeninu nohy (2 cm od bedrového kĺbu, kosť 3x zlomená, použitých 16 skrutiek + T-dlaha. Po roku to šlo von. Kosť je tam pevnejšia.
buchač
07.11.22,18:41
misoft (Dnes 20:22) Ak by v budúcnosti sa ti niečo podobné znova stali - povolí prvá kosť a skrutky zostanú
===================
V tomto prípade hrozí oveľa väčší problém.
Skrutky zostanú, ale kosť okolo nich povolí a môže prísť k jej (nazvem) rozdrveniu. Potom to už nedá žiaden ortopéd dokopy.
Svojho času som sa pýtal svojho zubníka, či by som si mohol dať zubný implantát. Len sa na mňa pozrel a všetko bolo jasné. Proste pre mňa ako diabetikovi by to bola úplná zbytočnosť...a to práve z toho dôvodu, že v prípade nejakej udalosti by mi to riadne dokatovalo hubu.

Takže taký záver ? Ja osobne by som si cudzie telieska dal vybrať von...samozrejme, že po porade s lekárom.