1Barbora
12.11.22,19:13
Pracujem vo vedúcej funkcii,na mne zverenom úseku mam záujem vykonávať 0.25 úväzok ako pomocný pracovník.Nie je to v rozpore so zákonom o verejnej službe-podriadenost a blízka osoba?
misoft
12.11.22,21:07
To akože chceš byť sama sebe nadriadenou i podriadenou? Nelogické! Neprípustné! Veď pri práci vo verejnom záujme je § o NEPRÍPUSTNOSTI/ZÁKAZU podriadenosti blízkych osôb. Takže ty - ako vedúca nemôžeš byť sebe podriadenou!
Mária27
13.11.22,17:52
Je to potrebné predrokovať so zamestnávateľom. Ak je pracovná pozícia vytvorená, nemôže to byť problém. Vedúci zamestnanci mávajú takéto úväzky najmä na ťažko obsádzaných miestach.
pozri aj tu
https://www.sszp.eu/wp-content/uploads/2019_conference_GER__p-267__KurilJ__f4a.pdf
misoft
14.11.22,05:17
mimotemy - ona sa pýtala na niečo iné. Podľa mňa - je nelogické, aby vedúca určitého úseku verejnej správy bola šéfkou sama sebe pre 1/4 úväzok na tom istom úseku ver.správy. To bude sama sebe prideľovať prácu? Určovať náplň práce? Neviem si to predstaviť - príde o 8:00 do práce ako vedúca, o 10:00 sa prepne do módu pom.pracovník a ako vedúca má prestávku do 11:00 a po tej dobe je znova vedúca.
Mária27
14.11.22,07:13
Náplň práce je určená pri schválení pozície. Ako pomocný pracpvník bude vykonávať to, čo jej povie zodpovedný pracovník, ktorému pomáha.
Poznám dosť takých prípadov, keď vedúci poobede skončili a navečer došli vypomáhať na pár hodín na systemizované pracovisko. Može to byť napr. aj v podateľni na zvyšné 2 hodiny po pracovnej dobe stáleho zamestnanca. Dôležité je schválenie zamestnávateľom. Ja som chodila tiež, ale príležitostne a zadarmo.