Limetkazelena
14.11.22,09:26
Dobry den vsetkym...dom 478m2, zahrada 560m2...polovica vlastnik otec, stvrtina ja, stvrtina dvaja synovia mojej sestry...svagor mi dava z celeho domu 20.000€, ( co ani garsonku zato nekupim) lebo oni sa, ze vraj postaraju o otca, aby otec nezostal na ulici (ked by ho za zivota presvedčili prepísať jeho podiel) je mozne napisat nejaku dohodu so sestrou, aby to malo pravny charakter, ze doopatruje otca a pri predaji domu bude mne vyplatena ešte nejaka čiastka, nakolko uvedena suma nezodpoveda dnesnym cenam nehnutelnosti...vdaka
veronikasad
14.11.22,08:49
Prečo dvaja synovia sestry? Čo s tým má švagor?
ivka70
14.11.22,09:16
Ty nemozes predaj svojho podielu podmienovat ani doopatrovanim otca ani nejakym doplatkom, ked sa dom preda.
Ak svoj podiel chces svagrovi predat, musite sa na cene tvojho podielu dohodnut.
Dajte spravit uradny odhad ceny domu a zistis, ci ponukanych 20000 je adekvatna hodnota alebo nie. Potom mozete vyjednavat.
Ci za to kupis alebo nelusis garsomku, to nema ziadny vplyv. Rovnaky dom postaveny v centre Bratislavy a niekde na samote v horach ma urcite rozdielnu hodnotu. Aj ta garsonka sa niekde da kupit za 7000 a niekde az za 50000.
ivka70
14.11.22,09:19
Mozno sestra nezije a dedili jej deti jej podiel po po matke, otec sa vzdal podielu???
Limetkazelena
14.11.22,09:43
Tak sa sestra rozhodla, ked zomrela nam matka, svoj podiel v stvrtine dala na svojich 2synov...svagor je teraz v tom dome s mojou sestrou a nasim otcom a ten ma zalusk na nas rodicovsky dom
Mária27
14.11.22,09:49
Kto býva v dome? Kedy chcú dom predávať?
Limetkazelena
14.11.22,09:49
Mozno v zivote neexistuje, pri umrti matky dala sestra svoj podiel napisat na svojich dvoch synov...otec je vlastnikom polovice domu, no nevedno co vykona sestra so svagrom, ci ho nedonutia prepisat to na nich, ked mne svagor povedal, ze mi da 20.000€ z celeho domu, tak co si mam o tom mysliet...otec ma 88rokov na neho ma sestra vybavene opatrovanie a gazduju s celym jeho dochodkom, ktory dostava cely domov
Limetkazelena
14.11.22,09:51
Otec a teraz je tam sestra so svagrom...zatial ten dom predavat sa nejde, to je mozna uvaha do buducna
Limetkazelena
14.11.22,09:54
Odhadcu svagor nechce...on sam urcil cenu...napis mi kde kupim garsonku za 7000€
Viem ,ze je to vecou dohody, no dohoda je nedohladne
ivka70
14.11.22,09:57
Nuz, to uz si musite vybavit sami medzi sebou. Ty predsa nemusis nic predavat ...moze svoj majetok nadalej udrziavat spolocne s dalsimi spoluvlastnikmi.
Garsonku za 7000 alebo aj menej napr predavali niekde pred nedavnom ZSR ako prebytocny majetok ....v akom stave a kde? vygoogli si
veronikasad
14.11.22,10:00
Ivka, tých 7000€ bola asi len vstupná cena na nejakej dražbe...
veronikasad
14.11.22,10:07
Skús sa informovať v nejakej realitke aká je cena nehnuteľnosti vo vašej oblasti. Ak sa otec za svojho života rozhodne svoj podiel darovať druhej dcére, s tým nič neurobíš. Musela by si pri dedičskom konaní dokázať že to urobil pod nátlakom.

Svoj podiel po mame nepredávaj sestre, ak sa bude dom predávať, budeš mať nárok na 1/4 z predajnej ceny
Limetkazelena
14.11.22,10:08
Mne je to nad slnko jasne, ze to je len na nas...ja nemusim...no svagor tlaci, ze sa zbali a nebudu sa o otca starat
ivka70
14.11.22,10:12
Starat sa nemusia, ci tam budu alebo nebudu, ci budu mat tvoj podiel alebo nie .... vydierat sa nemusis dat, sadnite si so sestrou a otcom a pohovorte si, co bude s nim .... bez ohladu na predaj tvojho podielu
Limetkazelena
14.11.22,10:18
Cena je daleko viac aj do 100 000€... čiže ak by svagor/sestra prihodili dohodneme sa na normalnej rodinnej cene...no on sa vyjadril, ze viac ako 20 000 neda a to je malo...predaj je hudba budúcnosti , to by sa mohlo udiat, ked tu nas otec uz nebude...cize na mna tlacia teraz, ze mi daju tolko, oni sa o otca staraju, aj ja no nie až tak, chodim do roboty, inak sa o otca prestanu starat...az ked otec nebude tak to budu mat a mozu to predat x nasobne za viac ako mne dali
Limetkazelena
14.11.22,10:21
Neda sa s nimi pri stole, oni si len svoje mne o tom povedal von pri cige ked fajcil svagor ci chcem 20 000€take veci sa tak neriesia a on tam nema uplne nic...nie som odkazana na jeho peniaze, no ako pises je to vydieranie cez otca
veronikasad
14.11.22,10:29
Nepredávaj teraz svoj podiel, nesúvisí s doopatrovanim otca...
Limetkazelena
14.11.22,10:38
tiez som toho nazoru, vdaka za podporu
Limetkazelena
14.11.22,11:42
k bezpracnemu zisku, netaraj uz aspon
ano, viem co to obnasa a velmi dobre
o otca nie ja tak postarane ako je treba, sestra ho ani neumyje ...nechty neostrihane centimetrove co sme s nim u pedikerky boli povedala, pekne no pedikerka za pekne nerobi....co s tym ma dom
normalne je sadnut si za stol povedat 80 000 tu mas 40 a dovi dopo
preco ma byt neustale jeden surodenec uprednostnovany ma mat 75% a druhy 25%
co ja mam koho a preco obvinovat...uz davno to mohli mat, ani predtym a ani teraz peniaze nemaju
rodinne vztahy boli len na oko a toto teraz k tomu len prispelo
ja som rada, ale to nie len peniaze brat, ale sa aj starat
25 litrov je plovica...hmm
nech ma opatrovatelsky, aj dochodok ja jej nezavidim... lieky su zanedbatelna ciaska co cini dohromady dochodok a opatrovatelske do 1000€
Katy a R
14.11.22,14:41
Vlastne ani neviem, že akú radu čakáš? Ceny nehnuteľností môžu byť rôzne ... a hlavne že koľko je kto ochodný dať za konkrétnu nehnuteľnosť? Je len a len na vás - že ako sa dohodnete - (a či sa vôbec dohodnete, vzťahy bývajú komlikované)? Ty môžeš, ale nemusíš súhlasiť s návrhom, čo si dostal. A môžeš ty dať svoj návrh - napr, že ty sa postaráš o otca, nasťahuješ sa k nemu a vyplatíš im 20 tis ;) (alebo ako myslíš ty, žeby bolo spravodlivé) . Na Porade ti s týmto ťažko niekto pomôže.
Ak sa neviete dohodnúť - tak sa môžte súdnou cestou vyrovnať (ale neviem, či by to bolo výhodnejšie?? možno áno a možno ani nie)
Limetkazelena
14.11.22,15:37
Ked nevies aspoň sa nepomylis...mozno v zivote neexistuje...ked clovek pise, musi viac rozmyslat co napise, ja si rada precitam akykolvek nazor na vec a dakujem Ti za ten Tvoj aj za cas, ktory si sa tomu venovala...
veronikasad
14.11.22,19:18
Pri takýchto vyhrážkach sa môže stať, že aj keď mu predáš svoj podiel o otca sa budeš musieť postarať sama. Prečo to rieši svagor, sestra nie je svojprávna ?