Dnns
14.11.22,20:58
Zdravím


Chcem sa opýtať, mam IUP (individuálny učebný plán) a viem ze žiakom nie len na mojej skole posielali na edupage poznámky a veci preberané z hodiny a iné. No však ja mam problém že učitelia mi to odmietajú posielať (preberané učivo/poznámky z hodiny) a taktiež dôležité správy na nasledujúce hodiny. Žiadajú odomna známky a ja v podstate nič nemám lebo mi nic neposlali aj keď som to bol riesit.


Čiže moja otázka znie, je mi učiteľ povinný posielať preberané učivo a poznámky z hodiny alebo si ich musim získať od spolužiakov ?
Dakujem
veronikasad
14.11.22,20:01
z akého dôvodu máš individuálny učebný plán ? ZŠ, SŠ ?
veronikasad
14.11.22,20:10
ivka70
14.11.22,22:13
Do edupage posielaju informacie z hodin riadnym studentom. Ty mas IUP, tam mas rozpis toho, co sa mas naucit a definovane terminy preskusania. Mozes si dohodnut konzultacie. Teba sa ale dianie na hodine netyka.
Dnns
15.11.22,04:50
IUP na SŠ a myslim si že je jedno z akého dôvodu ho mám, iní žiaci dostávali z podobného dôvodu poznámky a ja nie, mám byt výnimka ?? nedostal som žiadne témy na začiatku škol.r aj keď mi bolo povedané že mi ich pošlú. Napriek tomu ich neposlali a ja som dostal ďalšie 5. Dobre dianie na hodine sa ma netýka, ale však stále potrebujem mať poznámky a prebrané učivo z hodiny aby som im mohol napísať písomky/ist na konzultácie pripravený. Tento rok končím a ešte nemam v zošite napísané prvé učivo a už ma naháňajú na štvrťroka…
ivka70
15.11.22,05:07
to si celkom myslis o com je IUP. Ty si musis najst sposob, ako sa budes pripravovat.
To, ze nemas temy, to si vyjasni v skole. Urcite mate k IUP informacie v studijnom poriadku a urcite si nieco aj podpisal, ked ti ho schvalili.
Ty sa mozes aj zucastnit na vyucovani, ak potrebujes a zvladas a robit si poznamky tam, ale nikto nie je povinny ti poznamky z hodiny davat.
Dnns
15.11.22,07:30
Podpisoval som jeden jediný papier a to žiadosť o IUP (ktorý som ešte, podotýkam, sám tlačil) nic viac som nepodpisoval a ani neodovzdával, nakoľko mi bolo povedané že to stačí. Nedostal som žiadne pokyny, témy ani F ani B zo školy. Beriem v potaz že nie sú povinný mi posielať poznámky ale snáď aspoň tie témy by mi mohli odovzdať, ale o to nemajú záujem s tým že to nie je ich vec a ich to nezaujíma. S tým pokročím ako?
veronikasad
15.11.22,07:42
Pozrel si si ten odkaz čo som priložila? Postupovala škola podľa neho? Nie je jedno z akého dôvodu máš študijný plán individuálne...
veronikasad
15.11.22,07:43
Koľko máš rokov? Máš už skončenú povinnú školskú dochádzku?
Dnns
15.11.22,08:10
Odkaz som si pozrel ale je to to iste co som si našiel na googli, povinnú školskú dochádzku mám ukončenú
veronikasad
15.11.22,08:16
Postupovala škola pri schvaľovaní IUP podľa toho?
Dnns
15.11.22,08:24
So školou som sa na žiadnych podmienkach podľa ktorých by som sa mal učiť/pripravovať nedohadoval. Bolo mi povedané získaj si a uč sa, poslali ma kadalahsie. Moji spolužiaci sú neschopný a nespoľahlivý o čom svedčí nie len škola kde chodim. Je mi už trápne si pýtať dookola od jedného a istého spolužiaka doslova VŠETKY poznámky+prax+veci do skoly+ mnoho iného. Doslova na mna serú.
veronikasad
15.11.22,08:31
Uved dôvod, prečo máš IUP, sa mi zdá, ze si tu robíš z poradakov prdel
ivka70
15.11.22,08:34
A aku by mali mat tvoji spoluziaci motivaciu ti vychadzat v ustrety? Oni nie su tvoji tutori, chod na konzultacie a vyzaduj od svojich ucitelov, ale spoluziaci s tvojim individualnym -planom nemaju vobec nic spolocne. Spoluziaci ta nemusia ani poznat.
Dnns
15.11.22,08:37
Myslim si že dôvod preco mám IUP je čisto moja vec, nie tak ? ???? Prisiel som sa slušne a normalne ako človek opýtať a však vidim že byt slušný v dnešnej dobe sa tiež neoplatí. Robím si z poradakov prdel ? Hahah, troska sa pozastavte nad tým preco sa to volá PORADA.SK —Prosim uzatvoriť topic, dakujem za nič, dovidenia :))