Sinkl
15.11.22,14:11
Dobrý deň,
chcem sa spýtať, či niekto nemá podobnú skúsenosť, ktorú riešil, alebo či nevie niekto poradiť. Vopred ďakujem.
Dala som si do svojho rodinného domu dotiahnuť optický kábel a zriadiť prípojku na optický internet. Poskytovateľ je súkromná firma.
Po zriadení prípojky, mi bola predložená zmluva na podpis - elektronicky. Súčasťou zmluvy je aj dohoda s VDS, že súhlasím aby sa na mojej alebo v mojej nehnuteľnosti pripojili na moju optickú prípojku a pripojili inteligentné zariadenie. Ja s týmto však nesúhlasím. zmluvu o pripojení mám s spoločnosťou ktorá mi poskytuje internet (nie VSD). Ale dnes volali z VSD, že musím podpísať aj dohodu s nimi o ich pripojení k mojej prípojke.
Moja otázka: Môže ma VSD do toho tlačiť? Môžu nútiť mňa ako koncového zákazníka, že ak nepodpíšem dohodu, nemôžem využívať opt. internet, ktorý som si zriadila? Alebo je možné vyškrtnúť z dohody časť s ktorou nesúhlasím?
Ďakujem za každú radu, ako túto situáciu vyriešiť bez toho aby som musela povoliť pripojenie z mojej prípojky, zasahy na mojej nehnuteľnosti.....
marjankaj
15.11.22,13:18
Kto je VDS alebo VSD?
buchač
15.11.22,13:57
Mám za to, že VSD = východoslovenská distribučná spoločnosť
Sinkl
15.11.22,14:00
VSD - východoslovenská distribučná. (ospravedlňujem sa za chybu)
buchač
15.11.22,14:30
Pokiaľ nie je k dispozícii zmluva (plus dohoda), tak je ťažko vyjadriť sa.
kukučka
15.11.22,14:31
Len poznámka, na našej ulici robil prípojky Telekom na hranici pozemku.
ivka70
15.11.22,17:47
Asi ide o toto, ale tam oni maju povinnost to montovat za urcitych podmienok:
https://www.vsds.sk/edso/domov/technicke-info/meranie-distribucie/ims