RadoDar
23.11.22,10:13
Mam dve textove premenne v Exceli a potrebujem vyhodnotit, ktora z nich je v alfanumerickom poradi vacsia. No potrebujem pouzit anglicku abecedu, aby bolo CG < CH < CI, lebo v slovenskom prostredi mi to pocita H < CH < I. Je na to nejaky operator, funkcia, prepinac v nastaveniahch harka, excelu a pod.?
pre nazornost, dajte si do bunky vzorec
="CI">"CH"
Ak je vysledkom FALSE, ako u mna, mate rovnaku ulohu... ako dosiahnut vysledok TRUE?
elninoslov
23.11.22,10:13
Hovoríte o premenných, takže máte na mysli VBA? Vo Vašom popise porovnávate v SK-EN porovnaní 2 rôzne sady reťazcov. Porovnajte rovnaké sady, a uveďte, ako Vám to radí. Obyčajné porovnanie vo VBA (If A
RadoDar
23.11.22,17:16
nie, nepisem o VBA. Klasicka bunka v beznom harku XLS. Premenna je to v tom zmysle, ze jej hodnota sa vypocitava z inych buniek, ktore sa menia. Konkretne tu je hodnota bunky 3-ciferne cislo, nasledovane 20-pismenovym retazcom (teda spolu 23 znakov) a takych buniek mam 22, menia sa v case.
A potrebujem ku kazdej RANK, ale kedze RANK sa da pouzit len na ciselne hodnoty, tak pouzivam {=SUM((BUNKA To mi fungovalo az do momentu, ked som nenarazil na hodnoty 580DEDDBEAAAAAAAAAAAAAA
580CHBECBBAAAAAAAAAABAA
tie mi vyhodnotilo zle, podla slovenskej abecedy
marjankaj
23.11.22,20:38
Skontrolujte miestne nastavenie****Poradie zoraďovania sa líši podľa miestneho nastavenia. V položke Miestne nastavenie alebo Miestne a jazykové nastavenie na Ovládacom paneli skontrolujte, či máte v počítači správne miestne nastavenie. Informácie o zmene miestneho nastavenia nájdete v systéme Pomocníka Windowsu.
marjankaj
23.11.22,21:43
Alebo pomocný stlpec
Daj nahradiť "C" za "C "
=SUBSTITUTE(A1;"C";"C ")
RadoDar
24.11.22,18:04
Ďakujem, toto (zmena regionálnych nastavení) pomohlo, no prináša to neželané zmeny v celom systéme.. takže vyriešilo mi to jeden problém a spôsobilo 20 nových.
Nahradiť "C" za "C " tiež pomôže, len to je také... neelegantné... už toto sú pomocné bunky, a k nim ešte ďalšie pomocné... možno by som sa mal zamyslieť ako inak vyriešiť to, na čo mi slúžia tieto pomocné bunky - ide o usporiadanie (rebríček) hráčov, ktorí majú určité body v lige, ale pri rovnosti bodov rozhoduje počet prvých miest, pri zhode počet druhých miest atď až po 20. miesto. A vyriešil som to tak, že som prvý znak definoval ako početnosť prvých miest (A ak jedno, B ak dva atď až po W ak 22 - maximum), druhé početnosť druhých miest a tak ďalej... a takto vzniknuté reťazce porovnávam pre získanie poradia.
Nuž.. po chvíľke hromadného nahradzovania som si vystačil so zreťazením počtov jednotlivých umiestnení v dvojcifernom tvare. Síce sú tie reťazce cca 2x dlhšie, ale funguje to rovnako v slovenčine ako v angličtine.
marjankaj
24.11.22,18:19
bez prílohy ti to nikto riešiť nebude.
RadoDar
27.11.22,14:15
uz je vsetko vyriesene, dakujem