kejsy22
24.11.22,14:26
Dobrý deň, zamestnankyňa pracujúca v našej firme odchádza na MD, jej pracovný čas je 40 hodín týždenne. Miesto nej chceme prijať novú zamestnankyňu na dobu určitú - zástup počas MD/RD. Je možné dať novej zamestnankyni skrátený prac. čas, napr. 20 hodín týždenne? Pozícia ostane rovnaká a bude teda na zástup. Ďakujem veľmi pekne.
Tweety
24.11.22,13:32
Áno je to možné.
ivka70
24.11.22,14:15
Ja si myslim, ze v takom pripade ide o ine pracovne miesto a teda nie o miesto na zastupovanie.
Mali by ste to 40 hodinove pracovne miesto zrusit(ak ho nepotrebujete) a vytvorit nove, 20 hodinove.
kejsy22
25.11.22,08:00
Pracovné miesto rušiť nechceme, rátame s tým, že kolegyňa sa po MD/RD bude naň môcť vrátiť. Len by sme v aktuálnej situácii potrebovali (ak je to možné) novej zamestnankyni dať kratší úväzok, len si nie som istá, či je to takto správne a v poriadku.
ivka70
25.11.22,08:07
Ja si myslim, ze nie je.
Po spravnosti by ste jej mali vytvorit pracovne miesto na kratsi pracovny cas a dat jej zmluvu napr. na dobu urcitu ale nie na zastupovanie tej osoby, ktora odchadza na z miesta na plny uvazok.
kejsy22
25.11.22,09:35
Dobrý deň, ste si prosím istá? Lebo pani, ktorá píše pod Vami, zase hovorí opak, tak teraz neviem...
kejsy22
25.11.22,09:35
Ok, ďakujem za váš názor aj radu
ivka70
25.11.22,11:28
Vychadzam z toho ,ze ak zamestnavatel potrebuje skratit pracovnu dobu na nejakom pracovnom mieste a zamestnanec nesuhlasi s pracou na kratsi uvazok, moze dostat vypoved kvoli zrusenemu pracovnemu miestu, kedze to jeho pracovne miesto na plny uvazok sa rusi a novovytvorene na kratsi uvazok neprijal .... toto mi pride to iste

Obratte sa na Inspektorat prace, co vam k tomu povedia.