peto222
01.10.06,20:11
Dal som vypoved z najmu majitelovi obch. priestoru, vyp lehota je tri mesiace tzn. mam tam byt do konca decembra tohoto roka. Ale potreboval by som odist uz k 1.12. , myslim ze majitel priestoru s tym nebude suhlasit, co sa mi moze stat ak odidem skor a nezaplatim mu za december??? Potrebujem dajaku pisomnu zmluvu ze koncim prenajom, napr. kvoli zivn. uradu za ucelom zrusenia prevadzky??
dana9
01.10.06,18:22
co sa mi moze stat ak odidem skor a nezaplatim mu za december???

Keď sa dostaneš do omeškania s platením peňažnej pohľadávky - v tvojom prípade nájomného, veriteľovi vzniká popri nároku na nájomné aj nárok na úrok z omeškania z dlžnej čiastky a to odo dňa splatnosti až do zaplatenia. Takže , ak sa rozhodne uplatniť si to súdnou cestou, nájomné za jeden mesiac sa navýši o trovy konania, úrok z omeškania, prípadne trovy exekúcie.

dana:)
ondrejvla
01.10.06,18:22
Dal som vypoved z najmu majitelovi obch. priestoru, vyp lehota je tri mesiace tzn. mam tam byt do konca decembra tohoto roka. Ale potreboval by som odist uz k 1.12. , myslim ze majitel priestoru s tym nebude suhlasit, co sa mi moze stat ak odidem skor a nezaplatim mu za december??? Potrebujem dajaku pisomnu zmluvu ze koncim prenajom, napr. kvoli zivn. uradu za ucelom zrusenia prevadzky??

No mám pocit, že toto ti nebude stačiť, nakoľko v nájomnej zmluve máš určenú výpovednú lehotu. Ak majiteľ nebude súhlasiť s ukončením nájmu k 1.12. a ty odídeš skôr, môže to považovať za nedodržanie zmluvných podmienok a požadovať od teba nájomné aj za ušlú dobu prostredníctvom svojho právneho zástupcu. Ak to nie je vyššia moc, asi nič s tým neurobíš. Skús sa porozprávať s prenajímateľom a vysvetliť mu dôvody, a ak sú solídne, nemal by ti robiť problém.