Lillys
26.11.22,07:14
Ahojte,

poraďte druh práce, o akú by ste sa zaujímali, keby ste v tejto situácii:
( okrem výroby )

- muž 45r.
- pred. pozícia - strojník/ išlo o prácu na zmeny, ktorú nemôže aktuálne vykonávať
- región KE
- SOU s maturitou
- iba slovenský jazyk, žiadny iný cudzí jazyk
- MS Office skôr základy - neovláda Excel, Outlook, Powerpoint
- bez VP
- nemôže robiť na zmeny / rodinné dôvody /
- nemôže robiť s bremenami a fyzicky ťažkú prácu / zdravotné dôvody /
- povaha skôr introvert, nie sales a priamy kontakt so zákazníkom - D2D, CC apd.
- 22r robil na jednej pozícii v jednej firme, kde bol ukončený §63, zrušenie pozície, podobné pozície v regióne nie sú, ak sú, tak s podmienkou VP + zmennosť
- do IT nemôže ísť - nemá AJ + IT overview + PC skills
- na admin pozície - nemá školu, ani prax, ani jazyk, ani PC skills
- kuriér/taxikár/donáškar - nemá VP

Už sme celkom zúfalí, tak ak by ste poradili niečo, budeme radi.
Chceme osloviť priamo firmy, nakoľko relevantných inzerátov je málo.
kopretinka
26.11.22,06:47
a zoznam pracovných pozícií,z ktorých si chceš vybrať,je kde?
lebo takto zadaná otázka je nezmysel............ty si môžeš akurát tak vybrať z ponuky,čo bude vyhovovať vzhľadom na zdr.stav a vzdelanie..........prípadne si vytvoriť to prac.miesto sama.
A dorobiť si VP ?
veronikasad
26.11.22,06:52
Na akej pracovnej pozícii si robil 22 rokov? Dôvody, pre ktoré si takúto prácu nechceš hľadať mimo svojho regiónu?
Lillys
26.11.22,06:59
To nie je pre mňa, to je pre známeho. Má rodinu, stará sa o rodinného príslušníka = čiže nemôže ísť mimo región. Zo zdravotných dôvodov nemôže robiť s bremenami a fyzicky namáhavú prácu. Pracoval na pozícií, ktorá je iba v konkréttnej firme, žiadne špecifické znalosti tam netreba, ani vyhlášku elektro apd. Žiaľ relevantné ponuky nie sú, na ktoré by mohol reflektovať, tak skúsime osloviť priamo firmy.
veronikasad
26.11.22,07:01
Dopln tu pozíciu, inak je to hľadanie uhly v kope sena
Lillys
26.11.22,07:04
strojník TEZ - ale bola to práca na zmeny a s bremenami
Lillys
26.11.22,07:08
ja prácu mám, mám aj anglinu, VP, čiže ja som zatiaľ safe.. ale ďakujem :D
veronikasad
26.11.22,07:14
Región?
Lillys
26.11.22,07:39
KE
veronikasad
26.11.22,07:39
Zaregistruj ho na portál kariéra.sk, alebo profesia.sk, odkiaľ mu budú chodiť ponuky voľných pracovných miest podľa zadaných kritérií
Lillys
26.11.22,07:47
To uz sme urobili, nesplna poziadavky na volne pozicie, resp. tie, kde by splnal tak su nevyhovujuce. Toto robi uz pol roka....
veronikasad
26.11.22,08:01
A čo teda čakáš od poradakov? Zázraky na počkanie, nemožné do troch dní...
veronikasad
26.11.22,08:02
Poštári chodia peso
romana147
26.11.22,08:19
1/2 roka je ešte v pohode , ja raz
za 14 mesiacov do 25000 ponúk na kariere / asi 10 vyhovujúcich / asi 2 - 3 pohovory
a
nakoniec tip na prácu po známosti !!!!!!!!!!!!!!
Lillys
26.11.22,08:23
Ze poradite mozno nieco, co mu uniklo. Toto uz musi byt o priamom oslovovani, nie o cakani na vhodny inzerat…
romana147
26.11.22,08:29
Nepoznám situáciu v KE, ale napodli ma iba také blbosti
dokladač tovaru
( školník )
kopretinka
27.11.22,07:29
ale dokladač tovaru je fyzicky náročné............
Negoce
27.11.22,08:17
ak zvládnu ženy? nezvládne muž?
hanelie
27.11.22,09:38
Muž v produktívnom veku a nemá prácu ? Uff pri dnešných možnostiach ??? Vodičák si musí spraviť, na kurz angličtiny musí ísť, na IT kurz musí ísť atď - skrátka vstať zo zóny komfortu
( z vlastnej skúsenosti )
kopretinka
27.11.22,10:38
asi má nejaké zdravotné problémy...............ja som to robila 18 rokov ...a tak som aj dopadla............
Negoce
27.11.22,11:12
neuvádza autorka otázky, že muž má ZŤP, ID, zmenenú pracovnú schopnosť citujem" nemôže robiť s bremenami a fyzicky ťažkú prácu", do 15 kg nie je bremeno a je to fyzicky náročná práca???? som opačného názoru, mne to pripadá ako keď Bolek Polívka vo filme Obecní škola čakal na smrť (je to trochu kruté, ale mne sa to tak javí)
kopretinka
27.11.22,11:20
ty si videl jeho zdravotné záznamy? Lebo ja nie,tak tu nepíš svoje dohady.
Ja mám od lekára zakázané dvíhať nad hlavu veci ťažšie ako 2 kg napríklad a pri vykladaní tovaru sa dvíhajú do výšky aj krabice 10kilové aj viac.
Lillys
27.11.22,12:01
nemá ZŤP ani ID, lebo mu ho neuznali. Má veľké problémy s krížami, chronické bolesti, nález na MRI, nedá sa to operovať. Okrem toho asi 4x operovaný pruh s komplikáciami. S bremenami nemôže robiť, lebo to nedá... ale oficiálne nemá ID. Bol však 2r doma po zdravotných komplikáciách.
Lillys
27.11.22,12:03
Žiaľ tadiaľ cesta nevedie, poznám ho 20 rokov. Jazyk nula bodov, chodil na AJ, ale nič sa na neho nenalepí... to isté IT, slabota. A ćo sa týka VP, je tam dôvod, prečo ho nemá, nebudem to tu rozpisovať. Čiže žiaľ, tadiaľ cesta nevedie. Keby viedla, tak už toto má za sebou a nepíšem na poradu...
Mila123
27.11.22,12:24
z čoho žije? kto ho finančne podporuje?
Lillys
27.11.22,12:38
nikto ho nepodporuje, pracu si hlada uz viac mesiacov, ale vzhladom na tie obmedzenia je uz zufaly a ID nedostal. To by ho aj tak nezachranilo.
kopretinka
27.11.22,13:15
u fyzioterapeuta bol? nemyslím rehabilitácia na predpis.
Lillys
27.11.22,13:36
Jasne, fyzio chodi, aj ked je to drahe - 30 eur/hod a uz to ide naozaj do penazi. Aktualne uz nema narok na podporu. Caka este na jednu MRI, ale aj ked nalez bude staticky a nalez sa nezhorsi, tak operativne sa to nebude odstranovat, iba zmiernovat priznaky - cvicenie, rehabka, fyzio, obstreky, analgetika a myorelaxancia. Kazdopadne, uz potrebuje ist do prace / bol na PN a potom na podpore /... len velmi tazko najst vhodnu pracu, ktoru by fyzicky zvladol.... lebo na tie joby, ktore by aj mohol,nema kvalifikaciu a skusenosti.