verads
28.11.22,12:45
Dobrý den, chcela by som sa opýtat , že či je možné vymazať email správu tomu komu som ju poslala , čiže nie u mna ju chcem , lebo to viem ,ale tomu komu som ju poslala . Ďakujem
OneUp
28.11.22,11:50
nie
ivka70
28.11.22,12:14
ZAvisi od SW, cez ktory si cosi posielala.
Napr. Outlook alebo Lotus umoznuju stiahnut spat spravu, kym ju prijimatel este neprecital.(napr. v ramci firmy)
Ale tato funkcia musia byt povolena spravcom systemu.
misoft
28.11.22,16:23
ivka70 to napísala veľmi zjednodušene.
V podstate - ty si odoslala e-mail zo svojho poštového klienta (pod svojim účtom) na svoj poštový server - ten to poslal inému poštovému serveru (alebo tomu istému napr. Gmail POP3 server), ale už na iný účet, kde má prístup (k účtu) len ten prijímateľ. Ty sa v žiadnom prípade nemôžeš dostať na jeho účet, k jemu doručeným správam. Je to rovnaké, ako keby si napísala list, podala na pošte (ekvivalent poštového servera), tá to doručí prijímateľovi do jeho poštovej schránky (/napr. v baráku). A ty teraz chceš ten list späť. Ani pošta sa do jeho poštovej schránky (v baráku) NEDOSTANE!
mari2x
28.11.22,16:34
DOSTAť SA DO POšTOVEJ SCHRáNKY JE LAHšIE , AKO DO MAILOVEJ
verads
28.11.22,23:13
Bola som si na 99% istá, že sa to nedá . Ide o to , že som poslala nejake svoje práce z ktorých si teraz berú nápady , vzory atd... Ja som si na vine . Ďakujem za odpovede.
ivka70
29.11.22,04:38
Ani nie, v oboch pripadoch zavisi od toho ak osu chranene a chce to len ine skusenosti :)
ivka70
29.11.22,04:39
A ako komplikovane to treba vysvetlit laikovi :) ?
Aj gmail napr umoznuje odlozit odoslanie, ak by si to clovek rozmyslel a nechcel poslat, ale tam je na rozhodnutie max. par minut (ak to ma clovek nastavene),, urcite nie je cas pisat otazky na poradu ....
ivka70
29.11.22,04:40
Ked uz z tych tvojich prac cerpaju, urcite nie je mail jedine miesto, kde to je ulozene.
Svoje data si treba chranit, ber to ako poucenie do buducnosti.
misoft
01.12.22,12:57
To áno - umožňuje - v tom prípade gmail pri tejto správe má príznak, kedy sa má odoslať (to je čas, ktorý udá užívateľ) - odošle sa zo servera v presný čas j jedného konta na poštový server (buď sám sebe, alebo na iný) na iný účet. Ale potom už končí možnosť ten e-mail stornovať. A vtedy sa praktizuje to - čo som napísal hore.