yogobella8
01.12.22,18:45
S dcérou som žila 18 rokov sama. Nemali sme žiadne konflikty medzi sebou. Bola vzorové dieťa. V škole top. V 18 si nasla priateľa ktorého som jej neschvalovala ale nezakazovala som stretávanie. Jedine co som jej kládla za moju prosbu bolo dostudovat. Ako odbila 18 odišla a nemáme žiadny kontakt. Nie ja, babka, otec.. nikto. Som smutná. Všetci sú prekvapení z takéhoto radikálneho postoja anjela ktorý bol nekonfliktny. Neviem co mam robiť. Verím že ju to prejde. Ma niekto s tým skúsenosti?
romana147
02.12.22,08:11
"1,Neviem co mam robiť. 2, Verím že ju to prejde"
1, NIĆ
2, SOTVA
OneUp
02.12.22,10:51
buchac 2
romana147
02.12.22,12:17
lepšia :D a stručnejšia odpoveď ma nenapadla
kopretinka
02.12.22,12:50
bola odkázaná na teba,tak jasne,že poslúchala ako hodinky.
to ale neznamená,že s tebou vo všetkom súhlasila.
odchodom ti to dala jasne najavo.
hanelie
02.12.22,17:24
Asi nemáš deti - dala som ti mínusku za nevhodný komentár
romana147
02.12.22,19:25
ja si ťa pamätám - v NR si takto NETÁRALA !
veronikasad
02.12.22,19:28
Láska býva niekedy slepá, zmier sa s tým, poučiť sa musí na vlastných chybách.
romana147
02.12.22,19:49
" poučiť sa musí na vlastných chybách" - - KAŹDÝ ! !

zatial máme info IBA z jednej strany

"S dcérou som žila 18 rokov sama" /// "Nemali sme žiadne konflikty"
"v 18 si nasla priateľa ktorého som jej neschvalovala" //
"Ako odbila 18 odišla "
veronikasad
02.12.22,20:09
aj keby mala dcéra na odchod svoje dôvody, platí to čo som napísala vyššie.
romana147
02.12.22,20:21
ty povieš, ty máš pravdu

( až na 1 maličkú výnimku ! )
Chobot
04.12.22,17:20
To, že ste doteraz nemali konflikt a dobre ste spolu vychádzali, je tvoj pohľad. Jej názor a pohľad môžu byť diametrálne odlišné. Bez toho, aby to ona sem napísala, môžeme len hádať, ako sa ona doma cítila. To, že bola nekonfliktná, môže znamenať, že držala hubu a krok. Mohla mať doma prísny režim, možno bola introvert. Alebo len nedala poznať, ako sa cíti, radšej bola ticho. Do vašich rodinných vzťahov nevidíme, ale nemyslím, že za to môže len ona či jej nový priateľ. Treba sa pozrieť lepšie na to, ako ste žili doteraz.

A zo zadania mi nesedia roky. Píšeš, že ako dovŕšila 18, tak odišla ale zároveň píšeš, že priateľa si našla až v 18-tke. Tak potom priateľa si musela nájsť po odchode z domu. Alebo píšeš, že si ju nútila, aby doštudovala. A doštudovala a potom odišla? Alebo zanechala štúdium?

V každom prípade - každý človek je iný. To, že niekto má s takým niečím skúsenosť, neznamená, že tvoj prípad je rovnaký. Poznám viac prípadov, kedy sa deti nevedeli dočkať, kedy vypadnú z domu. Vždy sme tam videli nie najlepšie správanie rodičov - v jednom prípade dcéru držali ako sa hovorí "nakrátko", stále ju dirigovali, nemohla sa prejaviť. V druhom prípade ju často jeden z rodičov ponižoval nevhodnými poznámkami, pričom im to prišlo ako žart. Obe odišli síce nie tak radikálne, že by prerušili kontakt, ale stýkajú sa veľmi málo.

Takže skús sa pozrieť na vaše doterajšie spolužitie jej očami a možno pochopíš jej správanie. Možno ju naozaj priateľ "zblbol" a preto utiekla a neozýva sa. Možno len mama plné zuby doterajšieho života. Možno tým, že si bola na ňu sama, si bola na
ňu príliš fixovaná a to je mohlo vadiť.

My nevieme, a nedá sa poradiť z jedného príspevku na pár riadkov, navyše ak je to len názor jednej strany.

Ak vieš aspoň, že je v poriadku a neuniesli ju niekam do zahraničia, tak ju nechaj. Možno sa časom ozve.

Alebo akú radu očakávaš od tohto fóra. Nevieš, kde sa teraz nachádza? Tak kontaktuj políciu s podozrením, že sa jej niečo stalo. Oni ju nájdu a ak sa ona nebude chcieť s tebou stretnúť, tak ti aspoň dajú vedieť, že je v poriadku a nechce sa s tebou stretnúť. Nebola by si prvý ani posledný prípad.

Alebo aká je tvoja otázka?
Terezia13
04.12.22,18:45
začala by som iste u seba - aj keď akože "neboli konflikty", zrejme dcéra radšej pretrpela a neprotestovala, chce to silu si priznať, že to väčšinou bolo možno psychické vydieranie z pozície "zásluhy matky, ktorá sa obetovala", treba pátrať v pamäti a uznať si to, potom možno príde aj zmierenie, ak to dcéra neodpustí, je ešte nádej, že keď sama bude mať deti pochopí a odpustí, vnucovanie a vynucovanie nepomôže skôr uškodí
yogobella8
05.12.22,18:05
akukolvek chybu som urobila ja. Prečo potom nechce mať s nikým kontakt zo svojho života pred tým. NIe je možné že by jej všetci ubližili. 6 mesiacov mala frajera a potom dovršila 18. Tuším že sa niekto pytal. Keď hovorím že sme nemali konflikty, tak sme nemali. Dni boli usmiate a vesele. Preto som bezradná
kopretinka
05.12.22,18:23
nedostala sa do nejakej sekty?
yogobella8
05.12.22,18:34
sekty nie, ale frajer je moslim. Ako keby jej vybilo poistky, skrat, výmaz. Iný človek zrazu. Neviem kde presne byva ale cez niekoho viem že žije.
buchač
05.12.22,19:23
yogobella8 (Dnes 19:34) sekty nie, ale frajer je moslim. Ako keby jej vybilo poistky, skrat, výmaz. Iný človek zrazu.
=====================
Moslim ? Takže je to v podstate aj jasné.
Ono moslimské náboženstvo je ako ostatné náboženstvá, ale ak je veriaci fanatik, tak potom zbohom rodina...a je úplne jedno, či ide o moslima alebo o katolíka.

Nie jedna čajočka doplatila na sladké reči a potom skončila v smútku ako toť nedávno Vera Wisterová, keď jej muž - žid uniesol deti.

Otázka tiež je, koľko rokov má frajer. Lebo mladý (18-20) nie je ešte tak vychcaný, Takže by sa dalo uvažovať, že mladý má tých rokov viac a dievku na totál dostal pod svoj vplyv.
Ak dievka prerušila všetky kontakty, tak tam už o nejakej láske niet reči...skôr ide o zaslepenosť.

Ak vieš, kde je, tak sa za dcérou vyberte a dotiahnite domov...kľudne aj násilím. Lebo ja by som tak urobil.
Ak by situácia tento postup znemožňovala, tak ďalším krokom by bola návšteva polície.
romana147
05.12.22,19:35
.
romana147
06.12.22,05:04
Mám aj ja v minulosti prípad, že si človek MUSÍ VEDIET POVEDAT :
1,
NEMUSÍM všetko vedieť !
2,
mmch - - depka je SWINJA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
romana147
06.12.22,05:12
"kľudne aj násilím. Lebo ja by som tak urobil.
Ak NIE, tak ďalším krokom by bola polícia"

mala 18 !
musel by si polišom dať niečo tvrdšie, ako že nepíše
Terezia13
06.12.22,17:48
úplne súhlasím, keď sa to takto vyjasnilo - nerozvážnosť ju môže stáť veľa - nepreženiem, keď poviem aj život, môžu ju držať aj násilím, treba konať
Mária27
06.12.22,18:02
originál otázky:
S dcérou som žila 18 rokov sama. Nemali sme žiadne konflikty medzi sebou. Bola vzorové dieťa. V škole top. V 18 si nasla priateľa ktorého som jej neschvalovala ale nezakazovala som stretávanie. Jedine co som jej kládla za moju prosbu bolo dostudovat. Ako odbila 18 odišla a nemáme žiadny kontakt. Nie ja, babka, otec.. nikto. Som smutná. Všetci sú prekvapení z takéhoto radikálneho postoja anjela ktorý bol nekonfliktny. Neviem co mam robiť. Verím že ju to prejde. Ma niekto s tým skúsenosti?
jelalim
06.12.22,20:21
S mamou som žila 18 rokov sama. Mama bola poloterorista, musela som na slovo poslúchať. Žiaden môj názor na nič som nemohla na nič vyjadriť. Keď som mala 18, našla som si priateľa, ktorého mám rada. Mama mi priateľa neschvaľovala, zúrila ako šialená, že flákam školu. Stretávať s priateľom sme sa mohli, 1x týždenne v nedeľu keď som mala všetky úlohy hotové, ale mama nás itak stále tajne sledovala. Až som sa nahnevala, s piateľom si prenajali lacnú garzónu v pivničných priestoroch, s funkčnou elektrinou iba večer. Radšej chcem žiť takto, ako sa vrátiť domov k poloteroristovi.

Tento prípsevok je čiste len fikcia. Všetky slová/miesta/osoby sú čiste len vymyslené.
Mojou odpoveďou je otázka, nemôže na tom niečo byť? To že je všetko v poriadku 18 rokov, nemôže byť len tým, že dcéra bola donútená sa tváriť, že je všetko v poriadku?