stratena
02.10.06,07:34
caute poradaci! aku mate skusenost s vydavanim stravnych listkov?davate stravne listky mesiac dopredu napr. v oktobri dostanete za oktober s tým ze sa vyuctuje septembrova dovolenka alebo davate stravne listky dozadu teda za odpracovany mesiac teda v oktobri za september?
VERONIKA6
02.10.06,05:43
Stravné lístky dávame v septembri na september a odpočítame vymeškané dni v práci za august.
Marína
02.10.06,05:47
Stravné lístky vydávaš "dopredu". Predstav si, že zamestnanec nastúpi do zamestnania 1.10.2006 a Ty mu vydáš lístky až v 11/2006. Nemal by možnosť stravovania v 10/06. Ak by v 10-tom mesiaci vznikli prekážky v práci, odpočítala by si mu počet SL z 11/06.
luciagr
02.10.06,06:00
no ja som v byvalej firme davala stravne listky dozadu, ako pisala Marina. Ale v novej firme davam listky dopredu, cize ked niekto nastupi v septembry, dostane listky az v oktobry. Co je podla mna blbost, ale ked to tak maju :-) co uz
Myslim si, ze davat listky dozadu je lepsie, hlavne kvoli zamestnancom!!
raya1
02.10.06,06:12
Stravné lístky na októbera odpočítame všetky P aD, ktoré boli v septembri.
ZuzanaP
02.10.06,06:13
no ja som v byvalej firme davala stravne listky dozadu, ako pisala Marina. Ale v novej firme davam listky dopredu, cize ked niekto nastupi v septembry, dostane listky az v oktobry. Co je podla mna blbost, ale ked to tak maju :-) co uz
Myslim si, ze davat listky dozadu je lepsie, hlavne kvoli zamestnancom!!


Hádam naopak!:confused:
účtovník 007
02.10.06,06:14
no ja som v byvalej firme davala stravne listky dozadu, ako pisala Marina. Ale v novej firme davam listky dopredu, cize ked niekto nastupi v septembry, dostane listky az v oktobry. Co je podla mna blbost, ale ked to tak maju :-) co uz
Myslim si, ze davat listky dozadu je lepsie, hlavne kvoli zamestnancom!!

luciagr, píšeš úplne zle. Marína píše o lístkoch dopredu. A ak niekto nastúpi v septembri a dostane lístky v októbri, tak dávaš lístky pozadu. U nás sa dávajú lístky tiež pozadu, presne podľa odpracovaných dní. Prvý mesiac je zamestnanec bez lístkov(aj keď to nie je úplne správne), ale je to jednoduchšie pre mzdárku pri veľkom počte zamestnancov.
Sany
02.10.06,06:18
My tiež dávame lístky posledný deň v mesiaci za uplynulý mesiac. Nepovažujem to až za takú blbosť, nikomu to nevadí. Ale posledný deň mám evidenciu dochádzky a kto koľko odpracoval, toľko dostane lístkov. Čo robíte, ak 1. v mesiaci dáte lístky, zamestnanec 2. ochorie a dá výpoveď? To ho potom naháňate, aby vrátil lístky? S tým nenám dobrú skúsenosť. A na konci roka pri inventúre zase pekne zrátam, koľko bolo odpracovaných dní, toľko bolo vydaných stravných lístkov. Tým mám aj náklady podľa skutočnosti. Alebo ako potom robíte inventúru a účtujete?
ZuzanaP
02.10.06,06:22
No keď odíde a ja som mu stravné lístky dala, tak potom vo výplate mu za stravné lístky stiahnem celú sumu stravných lístkov.
stratena
02.10.06,06:41
ale aj takto sa potom oskodi zamestnanec ked sa mu stiahne cela suma stravnych listkov. podla mna je to jedno ci bude mesiac "hladovat" tym ze nedostane stravne listky alebo odide prvym oktobrom a na konci septembra dostane stravne na oktober tak mu chudakovy odaratam cely mesiac celu sumu stravneho listka...a potom sa chcem spytat ak bol zamestnanec na neplatenom volne a vratil sa 25. septembra tak pri tom ze musim vyplacat gastrace dopredu a vyuctovat dovolenku.to jej odpocitam 3 mesiace dovolenky od stravnych listkov ked bola na neplatenom volne?alebo to je iny pripad neplatene volno ako dovolenka?
Jara
02.10.06,07:02
Myslím, že nieje problém ak odchádza zamestnanec preč. Zvyčajne to nieje otázka jedného dňa. Ak odchádza a vráti stravenky tak mu to vyrovnáš vo výplate. Stravné lístky dávam prvý deň v mesiaci a odpočítam z predchadzajúceho mesiaca neodpracované dni, prípadne cesťaky. Ak je na neplatenom voľne, tak si predsa dáva žiadosť o schválenie neplateného voľna, takže tiež to viem dopredu a nedám mu stravenky ak viem, že mesiac bude preč. Ak mám nového tak mu dávam v deň nástupu, ve´d jesť treba. Ešte nikto nemal problém, že odchádza preč a musí to vyrovnať. Alebo vráti lístky alebo mu stiahnem za dni ktoré už nebude zamestnancom plnú výšku lístka.
Sany
02.10.06,07:34
no, pravda je, že ten prvý mesiac zamestnania je to blbé, lebo je ešte bez lístkov....ale potom je to rozhodne jednoduchšie. A na konci roka nemusím všetkým prepočítavať, koľko skutočne odpracovali a teda na koľko lístkov mali nárok....a koľko lístkov skutočne dostali. Lebo vtedy vždy vychádza, že dostali viac lístkov, než mali odpracovaných dní.
Jara
02.10.06,07:41
Nemusíš nič prepočítavať na konci roka len posledný mesiac si ustriehnuť. V decembri je zvyčajne viac dovoleniek a to sa dá tiež dopredu požiadať aby si vypísali dovolenkové lístky. Len prípady ako PN alebo paragrafy potom odpočítaš, ale tiež sa dá dohodnúť, že si to vyrovnaš s januárom a ak im dáš v decembri viac tak v januári im dáš o toľko menej. Nevidím v tom problém a robim to tak už roky...
ZuzanaP
02.10.06,07:44
Robím to tak isto a nikto s tým nemal problém.
Sany
02.10.06,07:48
Nemusíš nič prepočítavať na konci roka len posledný mesiac si ustriehnuť. V decembri je zvyčajne viac dovoleniek a to sa dá tiež dopredu požiadať aby si vypísali dovolenkové lístky. Len prípady ako PN alebo paragrafy potom odpočítaš, ale tiež sa dá dohodnúť, že si to vyrovnaš s januárom a ak im dáš v decembri viac tak v januári im dáš o toľko menej. Nevidím v tom problém a robim to tak už roky...
A náklady - 527 neprepočítavaš podľa skutočného nároku za celý rok? Lebo ja áno a možno som lenivá....ale takto je to jednoduchšie.
Tatiana
02.10.06,12:36
caute poradaci! aku mate skusenost s vydavanim stravnych listkov?davate stravne listky mesiac dopredu napr. v oktobri dostanete za oktober s tým ze sa vyuctuje septembrova dovolenka alebo davate stravne listky dozadu teda za odpracovany mesiac teda v oktobri za september?Priložím Ti tabuľku akú dávame mi k stravným lístkom. Dávam v mesiaci, ktorý je práve aktuálny. Akurát odpočítam krátenie za minulý mesiac SC.Nech Ťa potom tam nemýli stlpček PNS a D. To dávame taktiež, ale nejde tam príspevok zo SF. Tak to máme zakotvené v kolektívnej zmluve.