kamasovadana
09.12.22,17:03
Koľko platíte účtovníčke ako s.r.o mesačne ? Ak mate tak bežne prijate FA ,Vydane FA, 1 - 2 auta, max do 5 zamestnancov - mzdy plus prihlasovanie odhlasovanie / daňové priznanie. Plánujeme s mužom s.r.o. ale nemáme vôbec prehlaď koľko nás bude stáť asi účtovníctvo...´
Vopred ďakujem za info
Doplnim ešte :
Platiteľom DPH budeme asi časom .
FA vydane cca do 100 ks a prijate cca 50 ks bločky za benzín 2 auta raz týždenne plus max niečo do kancelárie to myslím by sme sa zmestili do 20 ks myslím hotovosť. Fa si budem robiť sama . a zamestnancom 5 ks max Majetok budova kde bude obchod zo skladom stroje žiadne( iba priestory a tovar ktorý nebudeme vyrábať my ) . 2 auta na uver , a nejaká hotovosť na učte. Banky budú 2 slovenská a VUB účty teda 2. Uver 30 000 € ... zatiaľ počítame s týmto .... Mesto to je Martin . Žilinský kraj .
Negoce
09.12.22,16:05
lokalita chýba
kn-alka
09.12.22,16:07
stačí si do google zadať: cenník účtovných služieb a dozvieš sa - dosť firiem má na svojich web.stránkach uverejnený cenník
kamasovadana
09.12.22,16:21
Áno máju cenníky , už sme to aj pozerali ale keďže nie som účtovník ja neviem čo je pre nich účtovný zápis, a koľko ich budú mať pri akej FA a tak neviem si vypočítať koľko budem platiť mesačne preto ak niekto takúto alebo podobnú s.r.o ma budem rada za info čo mam očakávať.
veronikasad
09.12.22,17:39
Ktorý región?
jslancik
09.12.22,18:30
ešte by som spomenul banku. niektoré výpisy je ako za trest účtovať, xyz prijatých platieb kartou, každá osobitne...
kamasovadana
09.12.22,18:37
Žilinský kraj - Martin
kamasovadana
09.12.22,18:45
Ďakujem ta konzultácia predom s účtovníkom by bola super - toto ma vôbec nenapadlo že to môžem v predstihu a dať aj do plánu :-)
Mila123
09.12.22,19:11
doplním...........
- samozrejme, nikdy neberte takého účtovníka, ktorý to robí z obývačky,
- nedvíha telefón, nereaguje na e-mail,
- a čo je z môjho uhla pohľadu najdôležitejšie? pracuje sám, teda ak ochorie máte na problém zarobené,
- taký , kt. nenájde riešenie na problém, situáciu,
- najlepšie je odporúčanie fakt dobrého kamaráta, známeho, kt. poznajú jeho prácu, účtuje ich spoločnosti
- toto sú moje, osobné odporúčania, ak som sa niekoho dotkla ospravedlňujem sa (máme pár firiem po "účtovníčkach" a najmä tieto problémy riešili)
kamasovadana
09.12.22,19:15
Áno tie referencie sú naviac , škoda že v mojom prípade moc podnikateľov v okolí nemám a keď už majú firmy mimo môjho mesta ...
pavol54
09.12.22,19:17
Dnes nie je problém si robiť účtovníctvo sám (sama) ak nahodíš faktúry polovičku máš hotovú a pri tom bežnom PU to nie je problém, ja som išiel na trojhodinový kurz dodávateľa účtovného programu a odvtedy si robím účtovníctvo sám
Mila123
09.12.22,19:19
pred 3-4 rokmi hľadali lekárničky účtovníčku do ich novej sro , v našom meste, išli sa opýtať na DU, správkyne, /ktoré im odporúčali nás, našu spoločnosť, pretože majú s nami dobé skúsenosti (aj toto je možné riešenie)
Mila123
09.12.22,19:21
Pali, teda zvládneš aj DP ? ktorý software používaš?
pavol54
09.12.22,20:51
mrp, ale daňové priznanie mikro účtovníctvo vypĺňam priamo do formulára finančnej správy podľa vzoru "tak ako vlani" Moje prvé daňové priznanie kedysi v roku 1994 som bez počítača robil reverzne vedel som aký výsledok chcem dosiahnuť a dovtedy som rátal v kolonkách až mi to vyšlo (ako vravia východňári "I tak še dá") a vieš že vtedy tie súvahy a výsledovky boli komplikovanejšie
avalik
09.12.22,22:09
Mila123 nerobím síce z obývačky ale robím z domu, resp. z miesta pobytu - nemám toľko klientov aby som si ešte prenajímala kanceláriu, áno robím sama a je tu riziko že ochoriem a zmeškám nejakú lehotu - ale aj tu sú určité možnosti ako to vyriešiť
... ono problémy sa riešia aj po účtovných kanceláriách - žiadne inventarizácie, chýbajúci doklad k pohybu v banke na 513 !? o rezervách nepočuli, analytiky takmer žiadne,, ... proste rýchlo nabúchať a hotovo
Dáša_
10.12.22,09:48
súhlas, že niekto robí z obývačky nemusí byť chyba. Ja mám dokonca zamestnancov, ktorí chodia robiť účto priamo ku klientovi. A ostatné doma, doslova z obývačky. Nie je problém, už 20 rokov. Keďže mám zamestnancov, tak sme z obývačky zvládli aj moju chorobu, aj kúpele. A nestalo sa mi, že nedvíham telefón, neodpovedám na mail. Skôr toto robím v pohode aj cez víkend, ked je kancelária (zvyčajne) zatvorená.
mari2x
10.12.22,16:22
Ja NULA,
načo platiť, ak to niekto v s.r.o. vie
napríklad v jednoosobovej , JA !
mari2x
11.12.22,03:17
"(ja napr. ročne dám na vzdelávanie cca 1500 eur)"

EJHA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
pavol54
11.12.22,06:55
v konečnom dôsledku je sro zodpovedná za vedenie účtovníctva teda aj za dane alebo pokuty. Kvalitné účtovníčky majú svoju klientelu a robiť pokusy môže byť drahé. Na začiatkoch prišla za mnou jedna že "mám ekonomickú" a chcem robiť účtovníctvo (vtedy ešte ručne) tak som jej dal vyrátať DPH za štvrťrok orientačnú výšku nákupov a predajov som mal v hlave tak som si typol že budem platiť do 2000 Sk účtovníčka po dvoch dňoch práce že cca 80 000 Sk (neodrátala dph na vstupe ) "dievča ja ťa to učiť nebudem" a rýchlo našla kľučku na dverách zvonku
veronikasad
11.12.22,07:16
Pavol, už si mal daňovú kontrolu na daň z príjmov?
romana147
11.12.22,07:22
To je základ = vedieť odhadnúť, či prídu :D
veronikasad
11.12.22,07:35
Milan, ty si asi tiež v s.r.o. nemal? Robíš si aj účtovníctvo, či len "napasujes" daňové priznanie? Tu tvoju súvahu by som naozaj chcela vidieť
romana147
11.12.22,08:22
was ist das "súvaha"

také sprostosti som ešte nerobil
pavol54
11.12.22,08:54
voľakedy to boli samostatné dokumenty súvaha a výkaz ziskov (malé firmy mali v skrátenom rozsahu, veľké v plnom) dnes je to v MUJ v jednom tlačive pod názvom "účtovná závierka"
pavol54
11.12.22,08:56
veronika každá kontrola si niečo nájde, stačí osvetlený pokladničný doklad a už to máš v háji
Onko
11.12.22,12:54
Účtovný zápis je jeden riadok v účtovnom denníku. Obyčajne je to jeden doklad (faktúra, pokladničný doklad, bankový pohyb, ...), v zložitejších prípadoch môže byť k jednému dokladu viac zápisov, keď napr. faktúra obsahuje viac položiek, ktoré sa účtujú odlišne.
Ja som to orientačne spočítal podľa uvedených počtov na minimálne 415 € mesačne, môže byť menej, keď sa nejaké dáta budú importovať, resp. automaticky párovať, môže byť viac, pokiaľ budú doklady zložené z rôzne účtovaných položiek.
pavol54
11.12.22,13:42
neviem ktorá účtovníčka mi hodila neužitočné, aspoň keby napísala s čím nesúhlasí
bjuty smis
11.12.22,13:49
už si sa tu predviedol, ako vieš rátať percentá.....
Negoce
11.12.22,17:49
pozri si kto to bol, dá sa to
mari2x
12.12.22,07:12
ved je to jedno, kto dáva !