Peter Fox
11.12.22,22:31
Ahojte, potreboval by som zistiť odpoveď na otázku týkajúcu sa internetových stránok a toho, či sa budú považovať "platformu" podľa zákona 442/2012, ktorý bol tento rok novelizovaný. Na stránkach je bežná ponuka podnikateľských služieb, podstránka s bezplatnými prekladmi softvéru typu freeware a shareware a podstránka s odkazmi na iné obľúbené/zaujímavé stránky. Na stránkach sa nič priamo nepredáva a neplatí, komerčné služby sa dajú objednať až po kontaktovaní e-mailom, priamy nákup ako v e-shope nie je možný. Programy a ani ich preklady sa na stránkach samozrejme tiež nepredávajú, je tam iba názov programu, jeho stručný opis, odkaz na stiahnutie prekladu pre program a odkaz na domovskú stránku programu. Mohli by sa takéto stránky považovať po 01.01.2023 za platformu (https://www.autora.sk/zz/2012/442/20230101/#22h_Vymedzenie_pojmov) (alebo vylúčenú platformu), podľa novelizovaného zákona 442/2012, ktorú bude treba zaregistrovať alebo oznámiť? Ja si myslím že nie, rád by som však poznal aj názor niekoho iného, príp. vaše skúsenosti ako (a či vôbec) to riešia firmy/podnikatelia, ktorí majú na stránkach aj takéto nekomerčné a bezplatné veci. Za odpovede a názory vopred ďakujem.