darkB2266
12.12.22,05:38
Dobrý deň. Skúšal som opraviť tecuci záchod. Neide mi to.
Gumička na odtokovom ventile je v poriadku. Dával som do nadrzky ocot. Aj penový sprej proti vodnému kameňu.
Vhodný kameň tam nieje.
Problém je ze keď splachnem, tak po odteceni vody dolu do misy sa na odtokovom ventile nevráti dolu {nezaklaple} celá tá časť s gumičkou, co tesni odteká nie. Zostane hore.
Až keď znovu stlacim splachovanie, tak klesne dole. Je to aj počuť. Základne, akoby spadne dole. A je tam kde ma byt. A potom už záchod netečie.
Skúšal som aj rôzne nastaviť prietokový ventil. S umelým srobom nastaviť výšku plaváku. Nepomohlo to.
Stále sa stáva že záchod po splachnuti tečie.
Časť v odtokovom ventile zostane hore. A voda tečie do misy.
Neviete prosím kde je problém?

Ďakujem
Savard
12.12.22,05:15
Niekde to drhne a nepadne rovno na odtok. Musi to lahko padnut na odtok a zatvorit ho. Ventil s tym nema nic spolocne
darkB2266
12.12.22,05:19
Áno nepadne to dolu.
vlado 33
12.12.22,05:20
Vymeň celý splachovací ventil v nádržke, veď stojí pár €.
Savard
12.12.22,06:07
zatvor privod vody a splachni vsetku vodu. Potom zisti preco nepada dole ? Musi to velmi lahko padnut na odtok, nesmie nikde zadrhnut
Chobot
12.12.22,07:18
Sú 2 možnosti:
- vybrať celý splachovací systém, prečistiť ho, skontrolovať, či gumy (tesnenia) nie sú poškodené a zistiť, prečo západka nepadne po spláchnutí.
- ak nezistíš nič, tak jednoducho kúpiť rovnaký systém a vymeniť ho za nový.

Je to postup na spôsob pokus - omyl. Takto cez diskusiu ti ťažko niekto zistí príčinu tečenia alebo poradí postup opravy, bez toho, aby to videl.
faro1
12.12.22,11:52
Mal som rovnaký problém. Odstránil som ho pozorovaním, prečo celá zostava s tesnením nedolieha na odtok splachovacej nádrže a preto tečie. Na obrázku :https://www.dobrezeleziarstvo.sk/wp-content/uploads/2021/06/Vypustaci-ventil-so-STOP-tlacidlom-Vypustacie-a-plavakove-ventily-www-dobrezeleziarstvo-sk-2.jpg je v dolnej časti vedľa dielu číslo: V0015-ND plastový krúžok s výčlenkom,ktorý nemá číslo a je namontovaný do dielu V0001-ND. Tento krúžok slúži na nastavenie ako rýchlo sa má voda z nádržky vypustiť. Tento krúžok sa ale vzprieči voči tubusu s tesnením a preto nespadne voľne na miesto. Krúžok som odstránil-vylomil. Po spláchnutí sa voda z nádržky rýchlejšie vypustí, to ale nie je na škodu.