pp2601
15.12.22,06:12
Dobrý den, viete mi poradit ci ma zamestnavatel moze prepradovat kade tade po pracoviskach, ked na pracovnej zmluve mam napisane na aku poziciu som bol prijaty a co je mojou pracovnou naplnou. Kazdý týzden by som mal byt na inom pracovisku. Nepodpisoval som ziadny papier ani nic podobne.

Dakujem
ivka70
15.12.22,05:16
co znamena prepradovat?
pp2601
15.12.22,05:26
Doteraz som robil to co ma na zmluve, a zrazu dsli s tým ze mam jeden týzden robit na jednom pracovnom mieste, dalsi týzden na inom a a dalsi zase na inok a takyto kolobeh. Ale na zmluve mam jasne napisane co je moja pracovna pozicia a co je mojou pracovnou naplnou.
ivka70
15.12.22,05:42
teda máš na mysli preraďovať?
a to, kam ta preraduju nesuvisi s ym, co mas definovne v pracovnej zmluve?

ak nedas konkretne udaje, tazko posudit, ci je alebo nie je v sulade s pracovnou zmluvou a Zakonnikom prace
a mozno to zvonku ani nikto neposudi aj s tymi udajmi
romana147
15.12.22,06:33
Možno ťa Z-Ľ chce naučiť viac pracovných činností
budeš všestranný
budeš nenahraduitelný
budeš ako blbec, používaný na vykrytie slabšieho mieata !
pp2601
15.12.22,06:53
Ale moze to tak ze ma hadza na ine miesta aj ked to nemam na zmluve?
wilby
15.12.22,07:00
romana147
15.12.22,07:03
kým nemáš argumenty PROTI , môže :D
avalik
15.12.22,07:04
Na tých iných pracoviskách máš vykonávať prácu v súlade s pravovnou zmluvou? Ako máš v pracovnej zmluve uvedené miesto výkonu práce?
pp2601
15.12.22,07:08
Aj to ked to nemam na pracovnej zmluve? Ked raz mam podpisane pracovne zaradenie?
pp2601
15.12.22,07:41
Na tých pracoviskach nemam vykonavat pracu v sulade z mojou pracovnou zmluvou. Mam robit uplne inu robotu aka bola dohodnuta na pracovnej zmluve. Miesto vykonu prace ostava stale to iste
pp2601
15.12.22,07:43
To kam ma preraduju nemam definovane na pracovnej zmluve....definovane mam na pracovnej zmluve pracovne zaradenie...mluvu som podpisoval pred 10rokmi...tam som podpisal pracovne zaradenie a teraz ma chcu preradovat kazdy tyzden na nieco ine..
Mam na zmluve ze mam pracovat na prijme tovaru...toto mam aj definovane na zmluve...a teraz ma chcu dat na VZV a este na nejake miesto...kazdy tyzden nieco ine robit co vobec nemam definovane na pracovnej zmluve
ivka70
15.12.22,07:50
Zatial mi to nepripada, ze by to odporovalo tvojej pracovnej zmluve, tieto cinnosti s prijmom materialu uzko suvisia.
A podla toho ako sa snazis vyhnut presnemu popisu dedukujem, ze to zamestnavatel robi v sulade so ZP .
pp2601
15.12.22,09:06
Chce ma dat na VZV kde budem zasobovat vytobu cize cto je mimo mojej pracovnej cisnnosti. A este mam aj vychystavat vyvozi co tiez neije mojou naplnou. Ja pisem ako to je nevyhybam sa presnemu popisu.
Mam pospisanu zmluvu pred 10 rokmi kde sme si dohodli co budem robit podla pracovnej zmluvy..doteraz som to aj robil ale. teraz nastala situacia ze je menej roboty.. zacali prepustat a co sme tu ostali tak chcu prepzdelit robotu mezi nas. Preto ta moja otazka ze ci ma moze zamestnaec preradit na inz druh prace ktora nesuvisi z mojou zmluvou.
ivka70
15.12.22,09:10
Co mas presne v zmluve?
lebo ..ze mam pracovat na prijme tovaru nie je popis pracovne jpozicie.

Ak tam mas napr. ze si pracovnik skladu alebo pracovnik logistiky ... tak ktorukolvek z tych cinnosti mozes vykonavat v ramci svoje zmluvy.
veronikasad
15.12.22,09:23
Okrem pracovnej zmluvy máš aj pracovnú náplň s presne vymedzenymi činnosťami, ktoré máš vykonávať?
Pokiaľ nás oprávnenie vodiča VZV, táto práca súvisí s príjmom tovaru
pp2601
15.12.22,10:38
ano mam aj pracovnu napln ktora sa týka prijmu tovaru ako mam uvedene v zmluve...mam opravnenie na VZV...ale oni ma chcu dat na poziu kde sa zasobuje vozikom vyroba...to nemam v pracovnej naplni...
pp2601
15.12.22,10:42
ja pracujem na prijme tovaru.. prijimam tovar pre firmu...nic viac na zmluve nemam.. ani v popise pracovnej cinnsoti.. ale zamestanvatel ma chce preradovat ako to jemu vyhovuje....prerozdelit robotu medzi ludi ktorý ostali, bolo velke prepustanie.. teraz chcu aby som jeden týzden robil svoju robotu co mam na zmluve dalsi týzden zasobovat vyrobu a dalsi zase chystat nejake vyvozy....na zmluve mam len prijem tovaru nic viac
veronikasad
15.12.22,12:11
Čo od svojho nesúhlasu očakávať? Výpoveď zamestnávateľa s odstupnym?