Wotan
15.12.22,12:15
Zahradu mame rozdelenu na polovicu a na jednej brat prichylil tulavu macku a po case sa jej narodili 4 macata.

V sucasnosti behaju aj po mojej strane. Co by samozrejme problem nebol, zvierata mam rad a tiez moze chovat na svojej strane co chce, pokial tym neobmedzuje druhych.

Problem je to, ze vykonavaju potrebu na mojej strane. Na zahony, cerstvo zasiate, na terasu, naposledy na umely travnik a textilie zapustene v zemi, co som ani nevedel uz vycistit, musel som vyhodit. Vsetko to stoji peniaze.

Laska k zvieratam odtial potial. Skusal som rozne spreje proti mackam, no maju len docasny ucinok, teraz v zime tam nie som kazdy den. Oplotenie mojej casti neprichadza do uvahy, nebudem tam v izolacii a plot macke nezabrani.

Uz neviem co robit, oni tiez nemozu mackam prikazat, nech ku mne nechodia.
Nahradu skody zas nechcem od brata vymahat, aj tak nedokazem, ze to prave jeho macky boli, i ked viem, ze hej.

Ako by ste takuto situaciu riesili?
faro1
15.12.22,18:49
Ako možné riešenie by mohol byť elektrický ohradník. https://www.elektrickyplot.sk/
Terezia13
15.12.22,18:54
romana147
15.12.22,20:04
"
Ako proti mackam v zahrade?
"

PES BY ASI POMOHOL
Terezia13
15.12.22,20:08
júúúj neviem, či dobrá rada - pes kladie väčšie kopy:) ale ináč i tak še da!
romana147
15.12.22,20:10
TAK TO BOLO AJ MYSLENé
Wotan
16.12.22,12:45
nuz, namiesto macacich exkrementov budu psie :) takze to nepripada do uvahy, navyse psa treba krmit a ja som tam 1-2x do tyzdna. Mimochodom, sused ma 4 velkych psov, jedno maca uz zozrali... samozrejme nie nasim pricinenim, proste zvonku sa cez susedovu branu zatulala dnu a 4 psi nevahali. Asi tak by to dopadlo aj v nasej zahrade keby bol pes.
Wotan
16.12.22,12:48
samozrejme som uz davno tieto veci pokukal. Ziadne ultrazvukove odpudzovace nepomahaju, na zahrade ich mame uz roky. A ten posledny je len zmes psich chlpov, mozno ucinne v miestnosti. Rozne spreje tiez mam proti mackam, vo volnom priestranstve mozno ucinkuje, ale len kratko a na malu vzdialenost.
Wotan
16.12.22,12:50
hm, asi jedine, len to by som celu cast zahrady niekolko desiatok metrov musel oplotit zo vsetkych stran, plus pomerne vysoka cena, nerentabilne. Idealne by bolo, keby som ja nemusel investovat do toho, aby mi bratove macky nieco neposkodzovali, kedze problem nesposobujem ja
mari2x
16.12.22,13:14
POVEDZ BRATOVI
pavol54
16.12.22,13:43
wotan tomu sa hovorí potravinový reťazec mačka vyčistí široké okolie od myší a potkanov a pes či líška ak sa podarí tak si pochutná na mačke. čo sa týka výkalov, sprav im kryté suché popolovisko ak sa tam naučia chodiť nebudú škodiť na trávniku najmä ak je mokrý
faro1
17.12.22,18:12
Wotan
nerentabilne. Idealne by bolo, keby som ja nemusel investovat do toho, aby mi bratove macky nieco neposkodzovali, kedze problem nesposobujem ja.
samozrejme som uz davno tieto veci pokukal. Ziadne ultrazvukove odpudzovace nepomahaju, na zahrade ich mame uz roky. A ten posledny je len zmes psich chlpov, mozno ucinne v miestnosti. Rozne spreje tiez mam proti mackam, vo volnom priestranstve mozno ucinkuje, ale len kratko a na malu vzdialenost.
nepripada do uvahy, navyse psa treba krmit a ja som tam 1-2x do tyzdna. Mimochodom, sused ma 4 velkych psov, jedno maca uz zozrali... samozrejme nie nasim pricinenim, proste zvonku sa cez susedovu branu zatulala dnu a 4 psi nevahali. Asi tak by to dopadlo aj v nasej zahrade keby bol pes.
----------------------------------------------------------------
Všetko sú to pre teba nerentabilné, nepripadajúce do úvahy, nákladné, atď. rady. Neviem čo si čakal, ale asi je problém niekde inde, domysli si.....
Wotan
26.12.22,11:21
otazka bola skor, ako by ste tuto situaciu riesili. Nie aby som sa ja vo vlastnej zahrade barikadoval, investoval peniaze ci nebodaj likvidoval macky :D Ale uz mi tu napisali dobry napad, vybudovat kryty, suchy plac, kde by sa naucili chodit a tym padom by nesli inde kadit.
Wotan
26.12.22,11:23
konecne super napad pavol54! To ma nenapadlo, ze by sa im vybudovalo vhodne miesto, kde by sa naucili chodit vykonavat potrebu a nesli by tym padom inde. Toto ma teda nenapadlo, skusim navrhnut bratovi ;) Dakujem
Chobot
26.12.22,16:56
Ak nepomôže miesto na špinenie u brata, ja by som urobil niekde v rohu pozemku, alebo tam, kde to nie je na očiach nejaké pieskovisko. Mačka je tvor, ktorý svoje exkrementy zahrabáva. Ak má miesto, kde je ľahké hrabať, tak pôjde tam a nie na tvrdú zeminu. Alebo umiestniť niekde kryté mačacie WC, len to by si musel častejšie čistiť, než to pieskovisko.
marleau
26.12.22,19:08
guľovnicu a všetky vykántriť
buchač
27.12.22,07:40
...a si aj rozmýšľal pred tým, ako si hentú blbosť napísal ?
marjankaj
27.12.22,16:14
A čím asi?
1mirecpn
19.03.23,07:36
mne pomohlo rosypat stiplavu papriku na miesta kadial prechadzali macky ku mne. Raz ju vdychne a navzdy si to zapamata. Realne 2 roky neprisla ziadna macka od suseda. Je to drsne ale funguje to.