worldman
17.12.22,15:37
Kedze som sa stahoval od rodicov na miesto kde som nemohol vyuzit svoj vlastny traktor bez SPZ s prislusenstvom a oni mali zahrady, tak som im ho zatial kym budu obrabat nechal na dobre slovo. Rodicia sa ale nestastne pominuly a jeden zo surodencov odmieta uznat ze traktor je moj a chce ho predat a peniaze si rozdelit ako dedicstvo. Mam ale svedkov ktori su ochotny svädcit, len sa bojim ze pokial prebehnu sudy brat uz davno traktor preda. Co mam podla vas robit, ak by som si pon siel,, brat tam byva tak zavola na mna policiu, ja ale nemam kontrolu nad tym aby ho nepredal kedze som mimo republiky. Takto mi uz par veci pokial nasi zili predal ale neboli take hodnotne. Od traktora uz davno nemam ziadne nadobudacie doklady ani nic o vlastnictve.
buchač
17.12.22,15:19
Ser na to....
worldman
17.12.22,16:03
Asi mas pravdu ...
worldman
17.12.22,16:04
Hodnota mozno 6000€ ale sudy nekonecne ...
Chobot
17.12.22,17:14
A vieš dokázať, že si ten traktor kúpil ty a že je tvoj? Nie nejaké svedectvo kamaráta, ale doklady. Lebo svedectvo takých kamarátov si môže aj brat zaobstarať. Keď nemáš nič, tak sa vykašli na nejaký súd.

Však si po neho choď. Keby niečo, povieš, že je tvoj. Nemyslím, že by polícia mala záujem zasahovať v takýchto žabo - myších vojnách medzi súrodencami.
buchač
17.12.22,17:53
Som čakal nejakú reakciu, takže teraz sa povenujem trochu zoširšia

worldman (Dnes 18:03) Asi mas pravdu ...
==========================
Nie asi, ALE určite.

1. Vravíš, že si v zahraničí. Takže nejde len o kontrolu, či by to brat predal. Ty by si bol ochotný prísť na Slovensko len kvôli premiestneniu traktora ? Lebo ja veru veľmi nie.

2. Vravíš, že brat traktor predá a šábnete sa na polovicu.
Ak si ty v zahraničí a chcel by si traktor predať, ako by si to dotiahol do konca ? Ono sa to dá, lenže by si musel niekoho splnomocniť a to je na dlhšie lakte. A máš po ruke nejakého dobrého kámoša, ktorý by obetoval svoj čas na tútto činnosť ?

3. Takže by bolo najvhodnejšie, aby predaj urobil brat...teda ak traktor predať chceš.

4. Ak nie, tak sa súď už len z princípu, nakoľko spomínaš, že brat ti už nejaké veci predal....čo tiež o niečom svedčí.
Ale bude sa ti chcieť chodiť zo zahraničia na pojednávanie ?

Tak či tak...rodinné väzby sú v prdeli ... ešte sa budete naťahovať aj o nehnuteľnosti.
worldman
17.12.22,21:24
Takto ... v zahranici som nadobudol nehnutelnost pri ktorej by som traktor vedel vyuzit, papiere na ten traktor ako SPZ STK a pod. ani tu nepotrebujem kedze mam zahradu rovno za dvorom. Dovoz traktora by ma vysiel smiesny peniaz, kedze si ho viem priviezt aj s prislusenstvom sam. Otazka ci mam nadobudaci doklad je dobra, su to uz roky a ak ho najdem tak len v rodicovskej nehnutelnosti kde nemam pristup ale brat ano, mal som normalnu kupnu zmluvu na svoje meno. Ale do zahranicia som si ju nebral. Traktor nechcem predat ale pouzivat, ak by som chcel dnes kupit nieco v takej kvalite a s prislusenstvom suma potrebna na kupu by bola niekolkonasobna. To ze som to vtedy kupil za 6000€ neznamena ze dnes to nema vacsiu hodnotu. Este hladam v mailoch komunikaciu 15 rokov dozadu ako som ho kupoval. Zmluvu sme mali v dvoch kopiach ak najdem toho pana a bude este zivy otazne je ci este zmluvu bude mat.
buchač
18.12.22,07:05
Fajn...a čo vlastne chceš od cudzích ľudí ?
Aby ti schválili tvoje konanie ?
mari2x
18.12.22,11:59
čo chce ?
asi sa pochváliť
nie každý má traktor
a ešte v zahraničí ! :D