psulek22
19.12.22,11:14
Pred 8 rokmi som zrusil zivnost
Teraz som si ju obnovil (mam to iste IČO)
Chcem si ist zalozit podnikatelsky ucet (napr v CSOB) ale tam pisu ze potrebujem taketo doklady:

Osvedčenie o živnostenskom podnikaní

Výpis zo živnostenského registra

Živnostenský list




Avsak ja mam iba "Osvedčenie o živnostenskom podnikaní" kedze len taky dokument mi prisiel do electronickej schranky. Viem ze "Výpis zo živnostenského registra" si viem vybavit osobne na ziv.urade, alebo aj elektronicky -
https://www.minv.sk/?ziadost-o-vypis-zo-zivnostenskeho-registra-verejny-vypis (skusim elektronicky vecer ked budem doma pri citacke OP)
Avsak otazka je odkial zozeniem kopiu zivnostenskeho listu, nakolko som nebol osobne na zivn.urade ale len elektronicky a nic take nemam.


Dakujem za pomoc.
kn-alka
19.12.22,11:40
a nepíšu tam, že aspoň jedno z nich? lebo všetko je vlastne to isté
psulek22
19.12.22,11:43
Nepisu, ale skusim tam zavolat a zistim asi. Tiez sa mi zda vsetko je to to iste len inak pomenovane, ale tak nie som si isty
psulek22
19.12.22,11:58
tak som tam volal a ze by malo staci to osvedcenie o ZL :-D takze ten zoznam je asi "jedno z toho" , tak uvidim osobne na pobocke
Onko
20.12.22,09:20
Ako živnostník nepotrebuješ nejaký špeciálny "podnikateľský" účet. Tak odporúčam zvážiť, či ten, ktorý ponúkajú ako "podnikateľský" prináša oproti bežnému súkromnému účtu nejaké potrebné benefity. Ak nie, tak stačí s občianskym preukazom otvoriť bežný "nepodnikateľský" účet.

Inak uvedené 3 typy dokladov sú rovnocenné a som presvedčený, že stačí jeden z nich.
psulek22
20.12.22,09:22
Dakujem za odpoved. Bolo mi odporucane kvoli uctovnictvu aby som mal prehlad o vydavkoch a nemiesali sa mi pohyby so sukromnym uctom. Ale mozno na to iste staci aj normalny nepodnikatelsky ucet, ak len kvoli tej separacii pohybov..
Onko
20.12.22,09:24
Určite treba na podnikanie samostatný účet, s tým súhlasím, ale pri fyzickej osobe stačí nový samostatný nepodnikateľský účet.
psulek22
20.12.22,09:26
Asi aj tak spravim, dakujem este raz.
Katy a R
20.12.22,09:27
založíš z domu - netreba nikde chodiť;)