Andris3008
20.12.22,16:55
Dobrý deň , chcem sa poradiť , bývam v 3 poschodovej bytovke na vrchnom poschodí , byt je orientovaný na východ , sever , mam posledny byt takže v zime je dosť chladný . Riešim problém s tým , že máme spoločné vykurovanie a platby za plyn sa rozpočítavaju na m2 (v bytovke sú 3 typy bytov čo sa týka rozlohy m2). Domovnik býva na prvom poschodí takže jemu je celkom teplo , no ja za tie peniaze čo platím nedostávam take teplo . Je nejaká možnosť rozpočítať tu platbu vzhľadom nato že moj byt je umiestnený tak ako je ? V bytovke nemame ani merače ani termostaticke hlavice , takže každý má na bomby nastavené radiatory, keď mu je teplo radšej na chvíľu otvorí okno a myslím si že kôli mne si nikto nebude znižovať teplotu u seba doma . V prílohe posielam rozpočítanie platby .

Ďakujem za každú radu .
OneUp
20.12.22,17:20
Vykasli sa na nich a odpoj sa od spolocneho vykurovania . Aj oni ta budu prikurovat
jelalim
20.12.22,17:33
56€ mesačne za kurenie 63m2 je vynikajúca cena. A áno, tvoj byt je v tomto znevýhodnený, ale keď si ho kupoval toto bolo zohľadnené v cene. Takéto znevýhodnené byty su vždy lacnejšie ako iné.
Rozpočítanie tepla v bytovke nikdy nebude na sto percent spravodlivé.
mari2x
20.12.22,17:46
technicky, logicky aj zákonne /// = máte správcu, alebo SVB ?

byt , ktorý chráni pred chladom iný byt , by to mal mať zohladnené
6 bytov bude asi v trojpodlažnej a nie trojposchodovej budove
TAKžE prízemný a podstrešný byt by mal mať zlavu do 20 %
tie byty majú DIVNÚ VÝMERU - - prever
ak sú 3 byty nad sebou, tak na prízemí môže mať menej a 2 nad ním rovnako m štvorcové
ak máte minikotolnu a splátky plynu rovnaké celý rok, tak za kúrenie platíte asi trochu viac :
maloodber
kto vie ako vyregulované UK
Aké je zateplenie

ps
položka na údržbu / sporenie je smiešna
6 bytov bude stáť cez 300 000
teda do budovy by sa ročne malo investovať na udržanie 3000
mari2x
20.12.22,17:50
55/63 = * 12 = 10,5 evri /m2/rok je na 6 bytovku nie zlý priemer
Andris3008
20.12.22,18:43
Lava strana 1. Poschodie 50m2
2. Poschodie 50m2
3.poschodie (ja) 63
Prava strana 1.poschodie 76 m2
2.poschodie 76m2
3.poschodie 63m2
Ako som pisal zateplena bytovka nieje , je to stara tehlova bytovka , domovnik je na 1. Poschodi pod kotolnou , jemu zima nieje , neviem kde moze byt problem , ci kotol nema dostatocny tlak alebo je chyba v mojom byte resp. v radiatore . Kazdopadne si myslim ze merace su v dnesnej dobe uz samozrejmostou .
mari2x
20.12.22,19:47
KOTOL BY MOHOL BYť OK - asi bol projekt
-
merače
termohlavice !
VYREGULOVANIE ! - zabezpečí dobrý tlak
korekcie
-
správa ? - ak píšeš domovník, tak aj správca
-
prízemie nemáte ?
-
kotolnu MáTE na 2. poschodí ? / KOTOL plynový/ 40 ročný
Andris3008
20.12.22,19:52
Kotolna je v pivnicnych priestoroch , domovnik je vlastne u nas aj spravca . Sme SVB . Nemame bytovy podnik ktory sa o to stara . ak sa pytate na to .
mari2x
20.12.22,20:08
Dohodnime sa na správnych výrazoch
ak máte SVB, tak predseda predstavenstva
a te sa stará o SVB
ak je kotolna v pivnici, tak nad nou je prízemie
Lorw
21.12.22,12:10
Z akeho dovodu mas zimu ? Ved teplo ide hore. Ja byvam tiez na najvyssom poschodi a mame teplo. Ale mozno je to tym, ze blok je zatepleny