romaneous
21.12.22,16:56
Dobrý deň,

chcel by som sa informovať či má niekto informácie/skúsenosti ohľadom advokátskej kancelárie Petkov & Co za vymáhanie pokút z maďarska

prišla mi dnes od nich výzva na zaplatenie tak som niečo o tom hľadal na internete a našiel som rôzne informácie že to nemusí byť celkom v poriadku

pokuta je 39,50 € a náklady kancelárie +40,00 €

nerozumiem tomu prečo pokuty z DE alebo AT chodia priamo od mesta alebo od polície bez " nákladov " a z maďarska to vymáha súkromná firma ktorá si naúčtuje viac ako je samotná pokuta.

je to v poriadku ?

a druhá otázka je auto na ktoré prišla pokuta je prenajaté (so zmluvou ) na inú osobu.
advokátska kancelária mi po telefone povedala že sa nejedná o priestupok alebo o občiansko právny spor a preto nieje možné označiť za vinníka niekoho iného a tým preniesť zodpovednosť na nájomcu

tiež mi to nepríde v poriadku
vďaka
Chobot
21.12.22,22:21
Jazdilo tvoje auto diaľnici bez zaplatenia poplatku? Jazdilo. Tak zaplať pokutu a nerob obštrukcie.

K tej otázke na záver - volá sa to objektívna zodpovednosť. Správca diaľnice nemá povinnosť pátrať, kto viedol auto. Vypátral majiteľa, tým určil osobu, ktorej vyrubil pokutu. Ak máš auto prenajaté, tak si pokutu vymáhaj od toho, komu si auto prenajal.
Chobot
21.12.22,22:25
Keďže si založil 2 diskusie v podstate na rovnakú tému, tak som ti príspevky zlúčil do jednej témy, nech sa nediskutuje v 2 diskusiách.
romaneous
21.12.22,22:32
počuj keď nemáš k tomu čo povedať tak načo píšeš ?
romaneous
21.12.22,23:07
áno prvý príspevok bol o Maďarsku a firma Petkov
a druhý príspevok bol o slovensku a mojom nešťastnom prípade
romaneous
21.12.22,23:08
nerozumiem prečo keď sa jedná o 2 rozličné témy v 2 rozličných krajinách ale ok
Chobot
21.12.22,23:19
Podľa tohoto článku pokutu za jazdu po diaľnici budeš musieť skôr či neskôr uhradiť - jedine, že by uznali tvoju námietku. Čo sa týka poplatku za právne zastupovanie, vraj na to nemajú nárok. Ale ak to dajú na súd a súd tak rozhodne, tak zaplatíš aj poplatok aj trovy konania.

https://www.topspeed.sk/poradna/ako-funguje-vymahanie-poplatkov-za-madarske-cesty-na-slovensku/15393
Chobot
21.12.22,23:25
Aha, takže neide o tú istú vec? TAk ti to vrátim späť do samostatnej témy.
romana147
22.12.22,04:12
kvôli 80 eurám otravuješ ?
faro1
22.12.22,05:21
romaneous
auto na ktoré prišla pokuta je prenajaté (so zmluvou ) na inú osobu.
------------------------------------------------------------------------------------------
Máš v zmluve o prenájme motorového vozidla ošetrené prípadné pokuty za priestupky ktoré vzniknú počas doby prenájmu - zapožičania? Ak áno, tak nájomcovi pošli faktúru, ak nie, tak pokutu budeš musieť zaplatiť, volá sa to objektívna zodpovednosť pretože ty si vlastník motorového vozidla.
romaneous
23.12.22,23:07
320,00 € a keď sa ti niečo nepáči nikto ťa nenúti to čítať ani sa zapájať a ani si pointu zase nepochopila takže odveci reaguješ. dovidenia
romaneous
23.12.22,23:09
nemam.
teraz z odstupom času to vidim že je to veľmi slabá nájomná zmluva.
marleau
24.12.22,07:45
a čo princíp? zdieľanie skúsenosti? kde je podstata Porady? niektorí sa tu robíte múdri ako majitelia pravdy, pritom si tu liečite iba komplexy
buchač
24.12.22,08:01
marleau (Dnes 09:45) a čo princíp? zdieľanie skúsenosti? kde je podstata Porady? niektorí sa tu robíte múdri ako majitelia pravdy, pritom si tu liečite iba komplexy
==========================
..a čo morálka, etika ?
Niekto poruší zákon a dožaduje sa rady, ako ho obísť ? To je také slovenské....

Apropó...hentá firma Petko je niečo podobné ako exekútor. Ten predsa tiež vymáha od dlžníka peniaze a v oveľa vyššej %% hodnote ako je v tomto prípade paušálny poplatok.

...a že dotyčný sa čuduje, že z Nemecka, Rakúska dochádzajú papiere priamo ? Holt, každý to má nastavené inak a v neposlednej miere si našinec rozmyslí, či poruší nejaký zákon v daných krajinách, nakoľko pálky sú tam oveľa vyššie ako v Maďarsku.

Ja sa len čudujem, že sa tu nik nečuduje, že Slovensko na tých porušovateľov zvysoka serie = nevymáha nič ?
marleau
25.12.22,06:51
pýta sa na skúsenosti nie na obídenie problému
mari2x
25.12.22,09:01
kašli na autá
=
chod si potykať !
marleau
26.12.22,07:04
si trápne
jslancik
27.12.22,06:19
alebo vymyslená :D
romaneous
01.01.23,19:05
nerozumiem..