Andrej84
22.12.22,03:36
Ahojte, cez eshop mzone.sk som si objednal a zaplatil MacBook, ktory som si 16.12. vyzdvihol na predajni v Ziline.
21.12. som na predajnu doniesol odstupenie od zmluy a MacBook - predajca ma informoval, ze storno poplatok bude 40 percent z ceny produktu, lebo notebook bol odskusany a aktivovany a prihlaseny na wifi.
Viete mi poradi?
veronikasad
22.12.22,06:18
Prečo ho vracias?
ivka70
22.12.22,08:10
Bud si NB nechaj alebo zaplat, co od teba obchod chce.

Zjavne si si neprestudoval ani zmluvne podmienky ani to, co hovori zakon o odstupeni od zmluvy pri elektronickych zariadeniach viazanych na licenciu.
vobec by ho nemuseli zobrat spat.
To ,ze su ochotni ti vratit 60% ceny, je len ich dobra vola, nad ramec povinnosti zo zakona, kedze si NB aktivoval.
misomiso
22.12.22,09:01
Ten zakon o vrateni do 14 dni iba dorovnava to, o co clovek pride ak nenakupuje v kamenej predani. Teda, ze si nemoze vyrobok fyzicky pozriet a ohmatat (tvar, farba, hmotnost), pripadne vyskusat, ak je to jednoduchy vyrobok (napriklad stolna lampa). Teda tu spominanu stolnu lampu si mozes nechat v predajni zapnut, posudit intenzitu, farbu svetla, a pod. Pri nakupe cez net ju opatrene vybalis, zapnes, zistis, ze ti nevyhovuje, tak zabalis do originalneho obalu a odstupis od zmuvy. Lenze v pripade nakupu NB nikde v kamennej predajni nemas sancu pred kupou ho vyskusat tak, ze by ti v predajni umoznili aktivovat operacny system a jeho licenciu. Takze je logicke, ze ho potom ani nemozes vratit. To je ako keby si chcel vratiti pouzity hasiaci pristroj s tym, ze si ho doma iba vyskusal.