Kosto666
25.12.22,06:22
Dobrý deň.
Potrebujem poradiť.
Kotol blbne pri zohrievani vody a taktiež aj pri kúrení. Zapnem teplú vodu, na displei začne blikať ikonka vody, ale vôbec kotol nezapáli a vodu nezohrieva. Taktiež to robí aj pri kúrení. Zapnem kúrenie, ikonka začne blikať. Kotol aj zapáli, zohreje vodu max. do 40°C a potom sa vypne a koniec. Čerpadlo ide, ale Kotol nezapáli. Vyvetrané mám, s týmto už mám skúsenosť. Kotol ale pri tomto jave nevyhodí žiadnu poruchu. Keď ho restartujem, potom už ide. Ale asi nie je v poriadku, aby som kotol reštartovať min. 1x za deň. Už som tu mal Prothermáka "X" krát, ale mám pocit, že on vie len kotol otvoriť, povysávať, zobrať 30€ a to je všetko. Viete mi niekto poradiť?
Zručný som, nemám problém ten kotol rozobrať a zložiť. Len nápad na poruchu chýba. Už som skúšal asi všetko. Ak by niekto poradil, budem vďačný.
robo197
25.12.22,15:38
Externý merač ( Snímač vonkajšej teploty vykurovania pre reguláciu)na dome nemáš? Možno preto nefunguje tz.správne,reaguje na vonkajšiu teplotu.Ked je vonku 12, nespusti sa kotol---
to mal svokor, mal nainštalované-nezapojené....
Kosto666
01.01.23,19:56
Neviem o tom, že by mal kotol vonkajší merač. Teraz napr. od 25.12. šľape ako hodinky. Aj kúri a aj zohrieva vodu. Nechápem tomu. To, že teraz funguje som rád, ale vadí mi, že neviem príčinu, keď začne zase blbnúť.