Tommat25
27.12.22,16:52
Zdravím...prosím vás...mam špecifickú otázku a prosím Vás o pomoc...
Szčo aktívna roky rokuce, platiaci odvody. Zevraj nemôže ako szco prevádzkovať autodopravu zriadil si sro. Kúpil kamion s návesom. Jazdí on sám. Je konateľ. Jazdí väčšinou pre svoju szco teda odvaza si drevo a priváza on sám. Všetky karty a licencie ma ako ok...raz za mesiac sro vystaví szco faktúru za prepravu. Je to v poriadku?
Musí mať pracovnú zmluvu ako kamionista alebo stačí nejaká iná forma zmluvy ? Robí to grátis nevypláca si nič...faktúra za prepravy je vždy viazaná k nejakej faktúre bud za predaj alebo nákup dreva...ďakujem
avalik
27.12.22,18:14
"Že vraj" nemôže ako SZČO prevádzkovať autodopravu ... to vážne? - aj FO môže prevádzkovať autodopravu, ale nie na živnosť, potrebuje licenciu Spoločenstva

... ok, zriadil sro - kto kúpil kamion? sro alebo FO?
ja osobne nevidím pozitívny efekt výkon autodopravy, prehnať cez SZČO - závislú osobu - transferové ceny a transferová dokumentácia?
prečo sro priamo nedodáva drevo?
Tommat25
27.12.22,18:58
No...tak mi to bolo podané...sro vlastní kamión no šoféruje konateľ co jé zároveň aj szco.
Nechce prehodiť všetko na sro pretože je to zdĺhavé a nechce meniť nič pretože ma meno a sro nemá zasa zivnost na to co robí szco
...transferova dokumentácia je potrebná aj keď sa jedná o trhové ceny? Ešte som sa s ňou nestretla...
ivka70
28.12.22,06:46
Tak si nastuduj, o čom je transferova dokumentácia a urýchlene dopravuj, inak si zarábas na riadny "prúser"
Tommat25
28.12.22,07:42
Ok...ďakujem. nastudujem.
Ale stále nemám odpoveď na otázku zmluvy...
avalik
28.12.22,10:34
odpoveď dá daňový poradca v spolupráci s právnikom, účtovník zaúčtuje