zuzumojko
04.01.23,12:59
Ahojte,

naši zamestnanci začínajú dostávať od januára 23 finančný príspevok na stravovanie. Začiatkom každého mesiaca im bude vyplatený v hotovosti.

Začiatkom 12/2022 dostali ešte stravné lístky na december.

Je to správne, ak bol začiatkom januára vyplatený 1.príspevok znížený už o dni decembrovej neprítomnosti?

účtovanie:
2.1.23 VPD

finančný príspevok na 01/23 znížený o decembrové dovolenky
110,6 335/211


31.1.23 ID

príspevok zamestnávateľa 84 527/335
SF 26,60 472/335


Začiatkom februára vyplatíme príspevok znížený o dni neprítomnosti v januári atď..
Tým pádom nebudeme vykonávať zrážky zo mzdy zamestnancom, iba ten rozdiel počtu pracovných dní v mesiaci a skutočného nároku prenesieme na další mesiac - čiže finančný nárok ponížime..
Čiže v mzdovom programe nerobím nič.
Mám pravdu?:-)
Ľaľa
06.01.23,13:32
Podľa usmernenia FS by má byť výška finančného príspevku uvedená aj na mzdovom liste zamestnanca, a má byť z toho jasné výška FP príspevku oslobodená od dane a v prípade, že zamestnávateľ prispieva viac ako umožňuje zákon, výška FS, ktorá má byť zamestnancovi zdanená. Videla som výplatné pásky, kde bola výška FS rozdelená na príspevok z nákladov zamestnávateľa a príspevok zo sociálneho fondu.
zuzumojko
09.01.23,08:32
Dakujem. Ešte sa opýtam. Ano, budeme to mat v mzdovom liste zamestancov.

Pri prechode zo stravných lístkov na príspevok má byť všetko vyrovnané v decembri. Vo vyplatenom príspevku na január nemôže byť suma znížena o neodpracovane dni v decembri. Môžu tieto neodpracované decembrové dni vrátiť zamestnanci do pokladne? Zaciatkom januári bol im poskytnuty prispevok na januar v plnej sume, vo februari bud eznizeny o neospracovane januarove dni atd. Spravne?

O ten december mi ide vysporiadat tie nepritomne decembrove dni..