glogol
05.01.23,09:19
Kamarat pije 2 plechovky denne Red Bull Zero. ( kava mu nechuti. ine znacky nechce, moze si financne dovolit ten Red Bull ). Nevedel som ho presvedcit ze sa mi nezda ok. ( ja som kavickar bez cukru). Mam mu dat dokaz, ze tam daco nie je OK. Na ine znacky nechcem odbiehat. zlozenie som nasiel tu. https://lunys.sk/produkt/red-bull-energy-drink-zero-250ml-zo/. Ten acesulfam je diskutabilny ale nic extra sa na to mnozstvo co je v dvoch plechovkach nenaslo.
Pili by ste 2 plechovky denne ak by ste ich mali dajme tomu zdarma ?
romana147
05.01.23,08:32
Zadarmo do roztrhnutia !
Chobot
05.01.23,10:33
A prečo nie? Ja pijem denne kolu už roky. Niekto pije denne alkohol roky. A ty vieš, koľko chémie zješ bežne v potravinách?

Možno ten tvoj kamarát zomrie na infarkt skôr, ako sa prejavia nejaké škodlivé účinky toho, čo je v Red Bulle, ak tam také niečo vôbec je.
jslancik
05.01.23,18:12
pokiaľ to jeho telu nevadí, tak v pohode. toto Zero je (aspoň pre mňa) riadne svinstvo, niečo mi na tom ukrutne vadilo a úplne mi to rozhádzalo inzulín a celkovo cukry (rovnako aj iné značky, nielen redbull). ale keď to jemu nevadí a dobre to znáša, tak v pohode. je to hnusná chémia tie "umelé cukry", ale čo... radšej nech pije normálny red bull, mal by to lepšie.

keby fajčil, tak by si to ľahšie znášal? na alkohol mu nič nepovieš?
wilby
05.01.23,19:31
Taserda
06.01.23,08:01
Nemalo by sa mu nič stať, jedine mu môžu vyrásť krídla. Ak neklame reklama.
Nandrolon
06.01.23,11:58
Trochu OT: Buď Coca Cola, alebo Pepsi Cola už používajú umelé sladidlá. Obidvaja výrobcovia v týchto produktoch okrem kyseliny fosforečnej /namiesto citrónovej/ používali aj normálny cukor. Na Silvestra som sa pozeral a u cukru tomu už tak nie je. Jeden z nich /teraz neviem ktorý/ už prešiel na umelinu.
Nandrolon
06.01.23,11:59
Reklama je iba marketing a to je novodobé "učenie" odrbávania ľudí.....
misoft
06.01.23,12:35
Red Bull ti dááááva krííííídla! :D
Ale Red Bull Zero dáva krídla bez peria :)
lujza.j
06.01.23,13:09
Tiež som dávnejšie so zero skončila....ale neviem prečo...zrazu sa mi to zhnusilo....a doma stále...lebo chlap...ret bul to je iné kafe...ani cítiť smrdi mi ako grcka
pavol54
06.01.23,13:30
pozeral som na zloženie jediného nápoja ktorý pijem (voda vodovodka), neobsahuje ani cukor ani sladidlo:)
Nandrolon
06.01.23,14:22
To piješ riadnu chemikáliu! H2O + balastné látky!
:-))
pavol54
06.01.23,15:59
keby len to ale keď dáš teplú vodu tak aj legionela môže byť. Inak moja stará mama pila celý život vodu z otvorenej studne, zomrela predčasne vo veku 92 rokov:)
glogol
06.01.23,20:24
jasne ze fajcenie skodi a alkohol nie je pravidelny dennnodeny - ani alkohol clovek nejako extra neplanuje. Ano tie umele sladidla rozhodia inzulin ale VRAJ len vo vacsom mnozstve. Teraz nemam presne cisla ale ked som to pocital tak pri 80 kg vahy by to muselo byt viac ako 4 plechovky denne. To bola taka krcmova debata - ja som chvalil kavu a on ten Red Bull a natahovali sme sa co je pre organizmus lepsie ci 2x velke espresso denne co pijem ja alebo 2x ten Redbull co on. On ze ma tam aj taurin a co ja viem co este ze je to urcite lepsie ako kava.
glogol
06.01.23,20:34
Dik pustim sa do googlovania, snad najdem nieco co potvrdi moje vitastvo ze 2x silne velke espresso bez cukru doobeda je lepsie pre organizmus ako 2x Red Bull bez cukru takisto doobeda.
jslancik
07.01.23,07:49
čo sa týka toho rozhodenia inzulínu, každé telo je iné. mojich 105 kg rozhodí jeden zero redbull či hell. takže toľko k škodlivosti.
buchač
07.01.23,08:36
glogol (Včera 22:24) Ano tie umele sladidla rozhodia inzulin ale VRAJ len vo vacsom mnozstve. Teraz nemam presne cisla ale ked som to pocital tak pri 80 kg vahy by to muselo byt viac ako 4 plechovky denne.
=================
VRAJ, VRAJ ..
Vieš, tak ti poviem...pokiaľ nie si diabetológ, tak nedávaj svoje názory (v štýle VRAJ) veľmi na verejnosť, to môžeš fakt len v tej krčme.
Ono v podstate každý diabetik ide podľa reálnych skúseností a nie podľa nejakého VRAJ.
Rozhodenie inzulínu nie je problém, to urobíš jedným, dvoma jedlami a nejakým nápojom. Lenže dostať sa na pôvodné hodnoty už trvá pár dní.

Čo sa týka týchto energetických nápojov, ale aj tých colových, tak tie sú v pohode len v jednom prípade = keď diabetik ide do hypoglykémie (doporučujem preštudovať, o čo sa jedná, nechcel by si to zažiť..fujtajbl).
Ja osobne mám v chladničke (a aj v aute) vždy nejaký práve pre tento prípad.
glogol
08.01.23,19:35
Ok. Dostal si ma. Samozrejme som myslel zdraveho cloveka bez nejakej diagnozy a uz vobec nie s nejakou diabetologickou anomaliou. Aj chlieb/lepok je pre niekoho zdraveho ok a pre niekoho nebezpecny. Snad ma niekto neobvini ked napisem ze 3 krajce chleba su ok. Jasne ze v tej vete nemyslim cloveka alergickeho na lepok. Ale k veci, Ja nie som som vobec zastanca Red Bullu. Len som vychadzal z toho ze 250 ml plechovka obsahuje toho aspartanu Acesulfame K 50 mg. A podla wiki je povolena davka ( pre zdraveho cloveka ) 9 mg/kg/deň.
https://sk.wikipedia.org/wiki/Acesulf%C3%A1m_draseln%C3%BD
Prepocet na 80 kg snad nemusim davat. A vlastne aj koncim k tej teme. Nemam co viac povedat. Postudujem si sam, nepotrebujem tu obvinovacky.