Alleman
09.01.23,01:52
Dobrý deň,
dobrý deň, dostal som Predvolanie za účelom podania vysvetlenia od polícii na majlovu adresu. Ide o Priestupok proti občianskemu spolunažívaniu.

Už som niekoľko mesiacov sa nachádzam v zahraničí a neviem kedy vrátim sa naspäť.

Či je to zákonné dostať predvolanie majlom? А, čo musím robiť?

Vopred krásne ďakujem za poradenstvo!
misoft
09.01.23,04:09
A ako inak sa s tebou skontaktujú? Listom? Nie si doma, neberieš. Telefónom? Cudzie číslo - neudvihneš.
Skontroluj si hlavičku e-mailu a môžeš im odpovedať, že neprídeš, lebo si pracovne mimo republiky.. a basta.
romana147
09.01.23,05:54
a ak si bol dosť dlho vonku, ani priestupok si osobne nemal kedy spáchať :D
veronikasad
09.01.23,05:59
Neodpovedala by som na ten mail, môže to byť jeden z podvodných. Nájdi si na stránke policajného zboru kontaktný formulár, skopiruj tam tento mail a napíš že si v zahraničí a kedy je predpoklad že sa vrátiš na SK
veronikasad
09.01.23,06:02
Z akej mailovej adresy prišla správa? Bola doručená cez portál slovensko.sk?
Liptak Juraj
09.01.23,06:07
Policia nikdy nepredvolava mailom
veronikasad
09.01.23,06:11
Cez portál slovensko.sk môže byť listová zásielka doručená aj mailom.
Pred chvíľou mi prišiel nový výmer zo SP
Liptak Juraj
09.01.23,06:26
Policia predvolava zasadne doporucenym listom do vlastnych ruk. Ak sa neda dorucit / Fico, Harabin /, pokusia sa policajti o osobne dorucenie. V liste je uvedeny presny dovod predvolania. Policia nema pristup k mailom obcanov.
P.s. Nespajaj to zo SP. Mozno ho chce vidiet stara laska
veronikasad
09.01.23,06:40
Ak má aktivovanú schránku na stránke slovensko.sk, môže aj polícia do nej doručovať. Prílohou je list, ktorý by inak dostal s dorucenkou poštou.
Ak je predvolanie len v texte mailu, netreba na to reagovat
Liptak Juraj
09.01.23,06:45
Policia potrebuje spätne potvrdenie o doruceni zasielky. Ziadny mail - zasielka do vlastnych ruk
veronikasad
09.01.23,06:48
Vieš čo je portál slovensko.sk?
Liptak Juraj
09.01.23,07:06
Vies co je zasielka od Policie ? Mozno sa pochvali, ze mail dostal od policia@azet.sk
veronikasad
09.01.23,07:10
Viem čo je zásielka od polície, ty nevieš čo je slovensko.sk. Na mailovú adresu z ktorej predvolanie prišlo som sa pýtala hneď ráno, zatiaľ neodpovedal?
Liptak Juraj
09.01.23,07:24
Nechapem o co ti ide ?
" Neodpovedala by som na ten mail, môže to byť jeden z podvodných. "
romana147
09.01.23,08:02
"napíš že si v zahraničí a kedy ... sa vrátiš na SK "
.
a hned VEDIA, dokedy ! ťa majú "vysťahovať :D "
romana147
09.01.23,08:05
na eslovensko mi 2x prišlo, čo mi nepatrilo - - vyrozumenie zo súdu v BA ,, KE
romana147
09.01.23,08:08
NORMáL je doporučene
ZNáMYCH (napr aj mňa ! :D ) aj po telefóne
avalik
09.01.23,08:36
veronikasad, správy cez portál slovensko nie sú doručované na "majlovú adresu" ... na "majlovú" adresu v tvare xxx@xxx.xx ti príde z ústredného portálu slovensko.sk jedine notifikácia (ak máš nastavené) o doručení správy,

úrady fyzickým osobám do eschránok na slovensko sk môžu zasielať len ak FO má tu eschránku aktivovanú na doručovanie,

adresa eschránky nie je v tvare emailovej adresy, nemôžeš ju oznámiť hoci komu, aby ti tam poslal správu, preto správa v eschránke nie je "majl" ani "email"
avalik
09.01.23,08:38
odosielateľom je skutočne polícia?
pavol54
09.01.23,09:13
Mne zatiaľ keď policajti poslali mailovú správu pod menom zodpovedného policajta bol telefón s predvoľbou 0961xxxxxx, tak im zavolaj ak tam nie telefón tak nič
pavol54
09.01.23,09:14
myslíš?
wilby
09.01.23,09:33
Jednoznacne plati

Vyšetrovateľ si svedkov predvoláva aj telefonicky. Na naozajstnom predvolaní je aj pečiatka útvaru policajného zboru, ktorý vo veci vedie vyšetrovanie a podpis orgánu činného v trestnom konaní, teda podpis vyšetrovateľa, alebo povereného príslušníka.

Vypočúvanie
Polícia vás môže predvolať na policajnú stanicu za účelom vypočúvania. Polícia vám tiež môže zatelefonovať a vypočuť vás telefonicky. Účelom vypočúvania je zistiť, či existuje príčina na podozrenie zo spáchania trestného činu a či ste ho spáchali vy.

Nieco z tlace
https://regiony.zoznam.sk/pozor-na-tieto-praktiky-policajtov-upozornuje-na-ne-samotna-policia-na-toto-nikdy-nereagujte/
veronikasad
09.01.23,09:37
Samozrejme, na mailovú adresu príde len notifikácia o novej správe na slovensko.sk, ak to na klient nastavene
pavol54
09.01.23,11:28
Ono to je po telefóne také dosť nedôveryhodné, musí sa to nejakým spôsobom overiť najmä v dnešných časoch:( ( "Tu kriminálka vyhoďte cennosti lebo ste v nebezpečí::" ) spravidla potvrdia mailom že mi volali a čo chcú
wilby
09.01.23,11:58
Prečo nedoveryhodne ?
Mne pred casom zazvonil mobil. Císlo malo predvolbu +421 XXX 1234567890...takže islo o slovenské oficialne numero. Nuz som prijal hovor. Na druhej strane sa ozval polis, predstavil sa a povedal, preco vola. Kedze presne popisal priestupok, ktorý som urobil, tak nebol dovod k pochybnostiam.
pavol54
09.01.23,12:10
preto som dal do zátvorky jeden z možných prípadov, nemusí vždy volať z policajného čísla, tebe sa ešte nestalo že niekto minimálne škodoradostne zavolá a predstaví sa ako nejaký štátny úradník?
Alleman
10.01.23,05:32
Ďakujem krásne za odpovede! Dostal som správu asi z policajného majlu o.....@minv.sk a bolo to cez Vianoce 25. Decembra. Aj dátum, ktorý tam je uvedený – 25.Decembra. Ten policajt mi pred tým volal 24.Decembra a sa snažil vypýtať odo mňa moju emailovú adresu, ale som ju nepovedal. Aj policajt chcel by aby som prišiel ku nemu kedy on bude mať službu – aj cez nočnú zmenu mimo úradných hodín. Je to divne.
Aj ako si rozumiem, nie je to vyšetrovateľ, preto že to je strážmajster.
Ako na to musím reagovať?
Alleman
10.01.23,05:33
Ďakujem krásne za odpovede! Dostal som správu asi z policajného majlu o....@minv.sk a bolo to cez Vianoce 25. Decembra. Aj dátum, ktorý tam je uvedený – 25.Decembra. Ten policajt mi pred tým volal 24.Decembra a sa snažil vypýtať odo mňa moju emailovú adresu, ale som ju nepovedal. Aj policajt chcel by aby som prišiel ku nemu kedy on bude mať službu – aj cez nočnú zmenu mimo úradných hodín. Je to divne.
Aj ako si rozumiem, nie je to vyšetrovateľ, preto že to je strážmajster.
Ako na to musím reagovať?
Alleman
10.01.23,05:35
Podla mna ma oklama ex-frajerka pretože nezobral som ju do zahraničia )
Alleman
10.01.23,05:36
Vyzera to tak.

Dostal som správu asi z policajného majlu o...@minv.sk a bolo to cez Vianoce 25. Decembra. Aj dátum, ktorý tam je uvedený – 25.Decembra. Ten policajt mi pred tým volal 24.Decembra a sa snažil vypýtať odo mňa moju emailovú adresu, ale som ju nepovedal. Aj policajt chcel by aby som prišiel ku nemu kedy on bude mať službu – aj cez nočnú zmenu mimo úradných hodín. Je to divne.
Aj ako si rozumiem, nie je to vyšetrovateľ, preto že to je strážmajster.
Ako na to musím reagovať?
Alleman
10.01.23,05:38
Ake možu byť výsledky ked na to vykašlam?
Alleman
10.01.23,05:39
Nemam profil na slovensko.sk a dostal som spravu asi z policajneho majlu o...@minv.sk a bolo to cez Vianoce 25. Decembra.
veronikasad
10.01.23,06:05
V zadaní píšeš, že si v zahraničí. Si si vedomý nejakého priestupku?
buchač
10.01.23,07:35
Alleman (Dnes 07:36)
Aj ako si rozumiem, nie je to vyšetrovateľ, preto že to je strážmajster.
=================
???
romana147
11.01.23,08:25
dôsledky :
ak by to poslala polícia - obrblali by
ak ex - - ohovorí ťa
ak srandista - - bude smutný, že to nevyšlo