camelfly
02.10.06,11:13
urcite poznate niektore rady od starej mamy ktore este aj doteraz
funguju :) , mozno ti co maju alergie toto aj privitaju, pretoze nie
vsetky lieky su bez vedlajsich ucinkov, skuste sem pripojit nieco
co vam pomohlo

cesnak / vnutorne pouzitie / vysoky tlak, arterioskleroza, crevne
parazity, oblickove kamene, zapaly hornych dychacich ciest
/ vonkajsie pouzitie / bodnutie hmyzom, kurie oka, bradavice

bazalka / vnutorne pouzitie / nervova unava, nespavost, zaludocne
tazkosti
/ vonkajsie pouzitie / strata cuchu, chronicka nadcha

harmancek / vnutorne pouzitie / migrena, bolesti licneho nervu,
impotencia, nervove depresie
/ vonkajsie pouzitie / zapal spojiviek, lisaje, ekzemy

citron / vnutorne pouzitie / rozne infekcie, arterioskleroza
/ vonkajsie pouzitie / afty, zapaly sliznice ustnej,
ustne kutiky

eukalyptus / vnutorne pouzitie / bronchitidy, diabetes, neuralgie,
crevne infekcie
/ vonkajsie pouzitie / poranenia, chripka, zapaly dutin
nosnych

mata / vnutorne pouzitie / vseobecna unava, zazivacie tazkosti,
migrena
/ vonkajsie pozitie / bolesti zubov, proti hmyzu
willma
02.10.06,10:34
Nechcem ťa odradiť, ale podobná téma tu už bola založená iba sa spomínali staré mamy.
camelfly
02.10.06,10:44
fakt? hmm, vidis to som si nevsimla, tak ju zrusim : ) dakujem za upozornenie, poprosila som Richarda nech to zrusi
Richard
02.10.06,11:04
Škoda zavrieť tému, možno niekto pridá rady, ktoré budú k veci .-)
Zatiaľ ponechávam...
SYM
03.10.06,06:12
tak ja tiez nieco pridam : ))
napriklad ROZMARIN ten je dobry na zazivacie poruchy, vysoky tlak, nepravidelny menzes a bolesti v podbrusku, pije sa teply a na vonkajsie pouzitie silnejsi nalev na vyplachovanie ustnej dutiny kto ma afty alebo poranenia
Farks
03.10.06,06:24
Tiež ma niečo napadlo, syn má zápal ucha a stará mama poradila, že je dobré priložiť teplú hrianku..... a čuduj sa svet......... zabralo to
monte
15.10.06,17:00
Bylinka Lastovičník je dobrý na malé bradavice, neverila som tomu, ale po potretí jeho žltou šťavou mi na prste tá potvora zmizla
ZEvina
25.10.06,11:36
Bylinka Lastovičník je dobrý na malé bradavice, neverila som tomu, ale po potretí jeho žltou šťavou mi na prste tá potvora zmizla

Môžem potvrdiť, môj syn ich mal jeden čas veľa na rukách a Lastovičník zabral. Moja svokra si tou šťavičkou natiera aj očné viečka. Vraj jej to pomáha proti boleniu očí.
ilona
26.10.06,04:08
Ja pridám na kašeľ,keď nezaberú žiadne kvapky.Z kalerábu zrežete vrch,vyhĺbite jamku tak asi ako lyžica a do nej nasypete cukor.Ten sa premení na šťavu,ktorú pravidelne vypijete a vždy dosypete cukor.Tá jamka sa zväčšuje,ten cukor tú dužinu rozpúšťa.Určite zaberie.
anmary
26.10.06,11:44
Tiež ma niečo napadlo, syn má zápal ucha a stará mama poradila, že je dobré priložiť teplú hrianku..... a čuduj sa svet......... zabralo to

Môj synovec má práve teraz zápal stredného ucha. Môžeš mi presne opísať postup. Určite to vyskúšame aby sa nemusel trápiť.
lenkak
26.10.06,18:04