MartinaDa
09.01.23,20:33
Dobry večer prajem, koncom roka som dostal z DU pozdrav - pokutu - urok z omeškania za nezaplatenie preddavkov na 2. Štvrťrok 2019 na DzP FO. Živnosť bola zrušená 8/2019, dp riadne odovzdávane, dzp riadne načas vždy platená. V poslednom dp som skutočne zaplatil dan ktorá prekročila limit pre platenie preddavkov na dzp, čo som svojou neznalosťou netušil. teraz mi prišla tato pokuta. Chcem sa odvolať, a moja otázka je, ci existuje nejaký paragraf v zákone ktorý mi môže v odvolaní pomôcť (premlčacia lehota, riadne vyrovnane záväzky, ukončená živnosť a pod…). Voči DU nemám ani som nemal žiadne nevyrovnané zavazky, ani som nikdy nezaplatil nič neskoro, ozaj sa jedna len o ten preddavok ktorý som nezaplatil a ktorý by sa mi aj tak na konci obdobia vrátil.
Vopred dakujem za každú radu.
Negoce
10.01.23,08:15
preddavok 2Q je vždy splatný k 30 06 XXXX, ak si skončil po 30 06 20XX , teda premlčanie neprichádza do úvahy, iba uhradiť penále (pokuta to nebola)
ivka70
10.01.23,14:26
FS ma zo zakona povinnost vystavit penale, kedze si vzivnost zrusil az v auguste, k junu si mal mat uhradene to, co ti zo zakona vyplyvalo.
Nemas cim argumentovat pri odvolani.
Budes to musiet uhradit.