psslovensko@hotmail.com
10.01.23,12:01
Dobry den, chcel by poziadat o radu.

som SK sro, a zvazujeme zamestanie cloveka z Chorvatska, vykon prace bude z Chorvatska, kedze sa jedna o pracu z domu.

Mozem ho zamestnat? Myslim - ja slovensky zamestnavatel, osobu ktora zije v Chorvatsku a bude vykonavat pracu z Chorvatska?

Aky to bude mat vplyv na zdrav., soc. odvody? dzp?

Viete mi prosim podarit?
dakujem
ivka70
10.01.23,11:12
Mozete, ale odvody budete za neho odvadzat do chorvatskych poistovni podla chorvatskych zakonov.
psslovensko@hotmail.com
10.01.23,12:11
dakujem za odpoved. Znamena to, ze sa musim registrovat v zdrav., a soc. poist v Chorvatsku? Mate prosim skusenost ake su podmienky/povinnosti voci nasim poistovniam?

nejaka legislativa resp. link kde by sa to dalo nastudovat?
dakujem
ivka70
10.01.23,12:29
to su dohody v ramci EU, urcite je k tomu aj legislativa, treba pogooglit stranky so zamestnavanim v EU.
Ano, treba sa registrovat tam.
Su aj firmy, ktore tie odvody za vas riesia, poslete im len vysku mzdy mesacne a ostatne zariadia.

Skusenost s Chorvatskom nemam, my sme tak mali Rakusana zamestnaneho (uz, nastastie, nemame :) )
psslovensko@hotmail.com
11.01.23,15:09
Vyborne dakujem Vam velmi pekne. toto je na zaciatok dobra info. dakujem
ivka70
11.01.23,15:53
Da, sa tomu vyhnut tak, ze ho zamestna nejaka lokalna personalna agentura a ta vam bude predavat sluzby. Aj takyto variant som zazila, ked nemecka firma "zamestnavala“ Slovaka cez sk agenturu, ktory nepodnikal.
psslovensko@hotmail.com
11.01.23,19:19
Dakujem Vam to by mohlo byt tiez riesenie