Damián
02.10.06,13:32
Mám otázočku som platcom DPH a účtujem v JU. Pri výpočte DPH mi vyšiel nadmerný odpočet. DU mi peniaze vrátil no ja neviem kde ich mám zaúčtovať na aký kód a to isté neviem kde mám zaúčtovať zrážkovú daň. účtujem v JU MS-DOS. Pri viacnásobnom nadmernom odpočte DPH sa musí požiadať daňový úrad o vrátenie?
Ďakujem
Beata
02.10.06,11:41
Mám otázočku som platcom DPH a účtujem v JU. Pri výpočte DPH mi vyšiel nadmerný odpočet. DU mi peniaze vrátil no ja neviem kde ich mám zaúčtovať na aký kód a to isté neviem kde mám zaúčtovať zrážkovú daň. účtujem v JU MS-DOS. Pri viacnásobnom nadmernom odpočte DPH sa musí požiadať daňový úrad o vrátenie?
Ďakujem

Príjem peňazí nadmerného odpočtu zaúčtuješ ako príjem neovplyvňujúci základ dane. Neviem aký máš soft, ale v členení si nájdi niečo ako "vysporiadanie DPH" alebo niečo podobné.

Zrážková daň je výdavkom ovplyvňujúcim základ dane a ten nájdeš pod položkou napr. "daň - mesačné preddavky"

Pri nadmernom odpočte sa nemusí požiadať DÚ o vrátenie. Ak si nemôžeš nadmerný odpočet odrátať z vlastnej daňovej povinnosti v nasledujúcom zd. období, DÚ Ti tento nadmerný odpočet automaticky vráti na účet (viď §79 zákona o DPH)
Beata
02.10.06,11:45
ups... sorry, teraz som si len všimla, že sme v MRP :o, takže tie kódy Ti poradia zrejme tí, ktorí sú v MRP "doma". Princíp zostáva
Zuzka
02.10.06,11:56
Zrážkovú daň zaúčtuješ kódom U 23 - do miezd. Môžeš si otvoriť analytiku na daň zo ZČ a zrážk. daň osobitne. Nadmerný odpočet DPH kódom U36 - do riadku DPH.
Damián
03.10.06,06:08
Ďakujem pekne veľmi ste mi pomohla. Ďakujem
Damián
09.10.06,06:23
Mám ešte jednu otázku odľadom DPH. Ak je odpočet pri DPH tak to dávam v JU na kod U36 mínusom?