davdi
22.01.23,12:08
Chcel by som založiť OZ pre šírenie osvety a vzdelávania formou informačných kampaní a vzdelávacích aktivít formou workshopov a kurzov. A práve vzdelávacie aktivity by boli spoplatnené, ako jeden z hlavných zdrojov príjmov OZ.

Plán by taký, že štatutárom OZ by som bol ja a zároveň by som bol aj zamestnancom OZ na začiatok na dohodu, ako administratívny pracovník, čo by mohlo pomôcť v rámci budúceho dôchodku zo sociálneho poistenia.
Zároveň by som súčasné kancelárske priestory dal tiež na živnosť a vyhol sa možno tak kontrole živnostenského úradu. Povolenie od hygieny by som asi potreboval. V tomto zatiaľ vidím výhodu oproti živnosti. Nájomné a môj plat by som platil z daru, ktorý by som dal na začiatok pre štart OZ z iných mojich príjmov.
Ďalšie obdobia by už boli platené z príjmov z činnosti OZ, ktoré by išli na réžiu, plat, materiál na workshopy a odmeny. lektorom. Ak by sa tomu darilo zvyšoval by som si svoj plat ako zamestnanca združenia.

Potreboval by som teda poradiť, či uvažuje správne, alebo nie? A či sú aj iné možnosti, ako to urobiť lepšie?

Ďalej som uvažoval aj možnosť získania finančných prostriedkov z grantov a fondov. A zaujíma aj možnosť nechať si to preplatiť cez REPAS, ale tam sú asi aj nejaké podmienky pre získanie preplatenia z úradu práce, ktoré som zatiaľ nenašiel.


Chcel by som sa venovať činnosti OZ naplno a full time, ale teda by to mal byť aj môj hlavný prijem. Takže hľadám možnosti, ako by sa to dalo. Ďakujem za vaše odpovede.
Negoce
22.01.23,11:39
v akej oblasti bude vzdelávanie?
Negoce
22.01.23,11:40
davdi
22.01.23,12:28
Mal by to byť pre rozvoj zručnosti napríklad pre hand made tvorbu, alebo podnikanie na internete, či zamestnania v rámci online marketingu. Teda niečo s čím si môžu ľudia prilepšiť alebo nájsť si novú prácu, či začať podnikať. Zatiaľ ma napadli tieto oblasti.
davdi
22.01.23,12:41
Neviem, či som to správne pochopil, že nezamestnaní si má najprv zaplatiť kurz a potom si nechať preplatiť? Alebo sa vystaví faktúra, ktorú uhradí úrad práce za absolventa kurzu?
Negoce
22.01.23,12:49
otázka na telo: chceš organizovať kurzy a sám nevieš ako začať??? chlapče na tomto sa nedá zarobiť, nezarobíš ani na slanú vodu , (ale možno sa mýlim!, začni ako o.z. to ťa až tak nebude veľa stáť
buchač
22.01.23,13:03
A či sú aj iné možnosti...
=======================
Hm...a čo tak poctivá práca ???