bui
02.10.06,15:38
Ako je to s poctom hodin na dohode...ak uzatvorim dohodu na vykon urcitej prace, ako mozem vediet kolko to bude trvat?
Napr. teraz sme poslali dohodara do USA na vykonanie urcitej technickej skusky zariadenia a absolutne som netusila kolko mu to bude trvat...teraz ked sa uz vratil a ma vypis hodin ktore odpracoval uz viem presne...no ako som to mala vediet pri podpise dohody?
Nemusim na dohode uviest pocet hodin? Staci ked uvediem ze odmena bu de napr. 100 sk podla poctu odpracovanych hodin? A kde potom vediem evidenciu hodin na 1 pracovnika, kedze to moze byt ma 300 hod.
Paula
02.10.06,13:46
bui , a sme tam, kde sme skončili včera v tejto téme :
http://www.porada.sk/showthread.php?p=306150#post306150

odpovede budú rozhádzané:)
bui
02.10.06,15:18
hej, len som tam nejako nenasla jasnu odpoved a tak so radsej zadala novu temu..odznova....
Paula
02.10.06,15:33
§ 224
Na začiatok (http://www.porada.sk/t16148-zakonnik-prace.html#hore)


(2) Na základe uzatvorených dohôd podľa § 223 je zamestnávateľ povinný najmä

a) utvárať zamestnancom primerané pracovné podmienky zabezpečujúce riadny a bezpečný výkon práce, najmä poskytovať potrebné základné prostriedky, materiál, náradie a osobné ochranné pracovné prostriedky,
b) oboznámiť zamestnancov s právnymi predpismi a ostatnými predpismi vzťahujúcimi sa na prácu nimi vykonávanú, najmä s predpismi na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci,
c) poskytnúť zamestnancom za vykonanú prácu dohodnutú odmenu a dodržiavať ostatné dohodnuté podmienky; nároky zamestnanca alebo iné plnenia v jeho prospech nemožno dohodnúť pre zamestnanca priaznivejšie, ako sú nároky a plnenia vyplývajúce z pracovného pomeru,
.
.
. V dohode sa mala uviesť dohodnutá odmena - Sk/hodinu ,podľa počtu odpracovaných hodín ....ale spôsob vykázania počtu hodín zrejme tiež mal byť súčasťou písomnej dohody.
bui
03.10.06,15:37
Vie mi niekto poradit ako taku dohodu spravot v programe Olymp?
Dohodar, 5oo sk na hod...podla poctu odpracovanych hodin....

lebo mne ja si myslim, ze tam musim zadat hned kolko hodin bude robit na konkretny prac. pomer/dohodu....lebo ked dam vypracovat vyplaty, tak to tam musi byt zadane, aby to program vedel vypocitat...a to iste sa vytlaci aj na dohode...dojednany rozsah prace....

dokonca teraz som to vyskusal...rozsah prace v hodinach musim zadat, inak mi to vypisuje, ze je to zadane nepristupnym sposobom