erass
27.01.23,11:30
Presiel som od noveho roka 2023 k SPP na dodavky plynu a elektriny. Uhrady zaloh som chcel robit inkasom. Bohuzial uz druhy mesiac mam problem s takou banalitou, akou je jeho zriadenie u SPP.
Poslal som im print screen zriadeneho inkasa, ale to im nestaci. :)) Neustale vyzaduju, aby som im z internetoveho bankovnictva zaslal podpisany suhlas s inkasom, kde bude podpis, datum podpisu, miesto podpisu... Mam par inkas, ale v zivote som toto nikom nemusel tlacit a posielam emailom. Cize si asi musim kupit tlaciaren a skener. Pritom suhlas s mandatom na inkaso som podpisal v zmluve aj v print screene jasne vidia, co vsetko som nastavil.
Zda sa, ze statny podnik sa nezaprie so svojou aroganciou a nezmyselnymi poziadavkami.
ivka70
27.01.23,11:16
To, co si dnes na ucte nastavil, mozes zajtra kludne zrusit a oni nebudu mat ziadny relevantny doklad, preco mozu robit inkado z tvojho uctu.
Kazdy, kto robi inkasne prikazy, vyzaduje tu zmluvu nejakym sposobom preukazat.
Mam pocit, ze problem bude niekde inde, nie v SPP.
Chobot
27.01.23,12:09
Ty musíš ísť na klientské pracovisko SPP a tam podpísať súhlas s inkasom. Zároveň musíš na svojom účte povoliť inkaso pre daného inkasanta - SPP, aby to inkaso prebehlo. Nestačí, že len zadáš súhlas s inkasom na svojom účte.

Alebo ak nemôžeš ísť do SPP, tak im to musíš poslať poštou. Postup máš aj tu uvedený:

https://www.spp.sk/faq/ako-si-mam-aktivovat-sposob-platby-inkaso/

Je možné, že vo svojej banke bude musieť ísť na pobočku, viď inštrukcie SLSP:

https://www.slsp.sk/sk/ludia/otazky-a-odpovede/ako-si-zalozim-inkaso

Neviem kde máš problém, ja mám zriadené inkaso pre SPP už roky a platby si SPP mesačne inkasuje. A nemal som pocit, že by mal SPP nezmyselné požiadavky ani že by zamestnanci kontaktného centra boli arogantní.
veronikasad
27.01.23,12:52
Zadaj si vo svojej banke trvalý príkaz a nemusíš riešiť žiadne inkaso. Vyuctovaciu fakturu uhradis prevodom.
Vlani som rušila SIPO, s SPP nebol žiadny problém, všetko som vybavila cez zakaznicku linku, nemusela som ísť osobne do klientskeho centra
romana147
28.01.23,04:51
Ked ma rozčúlila vtedy ešte SlSp, tak PADLO sporožíro a všetko , čo sa dá, ide na TP - včetne bývalej tv // na PP zostal TKOM A vyúčtovanie energií
veronikasad
28.01.23,07:27
Som na tom rovnako a tiež som pred pár rokmi zrušila účet v SLSP...
erass
06.02.23,12:10
Problem je, ze toto je specialita SPP. Normalne firmy, nepozaduju po Vas este specialne tlacivo so suhlasom, nakolko suhlas s inkasom je uz dany v zmluve. Asi nechapete o com pisem, pretoze kazdy normalny clovek pochopi, ze toto je zbytocna byrokracia vlastna statnym uradnikom. Koli tomu, mi nebolo strhnute inkaso v jaunary a nikto ma neupozornil, ze potrebujem vyplnovat dalsie tlacivo.
erass
06.02.23,12:12
Prestne tak, to je najrozumnejsie riesenie. Namiesto toho, aby zriadenie inkasa bolo ustretove, tak SPP potrebuje klast prekazky ako ho nemozno zriadit pre zakaznika. :))) Proste statna firma.
erass
06.02.23,12:16
Vy asi mate problem s pochopenim citaneho textu. Ved som jasne napisal, ze tento suhlas s inkasom maju podpisany v zmluve. Nabuduce sa prosim zamyslite nad odpovedou.
ivka70
06.02.23,12:17
Normalne to pozadovali aj elektrikari aj vodari... stsndard maju uplne rovnaky, vsetci ....

ze si ty neskontrolujes, co podla zmluvy musis, nie je problem SPP, ale len tvoj
Chobot
06.02.23,12:18
Ja platím u SPP aj elektrinu aj plyn, takže 2 inkasá. Zriaďoval som ho dávnejšie, cca 5 rokov dozadu, ale nepamätám si, že by to bolo nejako komplikované. Snáď sa ti to už podarilo vybaviť...
ivka70
06.02.23,12:19
pochopenie s citanym textom mas zjavne ty ..... vid zmluva, ktoru si nedotiahol a teraz sa stazujes :)
erass
06.02.23,12:30
Chobot, ja sa len pozastavujem nad komplikovanim veci, samozrejme, ze som to uz poriesil, ale bol to s nimi porod.