Gofrej
01.02.23,06:48
Do monitora som si privadzal TV signal cez HDMI . Prestalo mi to fungovat. Ostatne vstupy funguju. Neviete prosim poradit v com moze byt problem ?
Chobot
01.02.23,08:36
??? Akosi nechápem zadanie. Čo si prívádzal cez HDMI? Aký TV signál? A čo ti prestalo fungovať? Monitor?

HDMI je digitálny audio - video vstup/výstup, nie signál z antény.

Možno si to len chaoticky napísal. Skús to ešte raz napísať, aby sme to pochopili.
ivka70
01.02.23,08:57
skusil si iny HDMI kabel a iny vstup, aby si vylucil chybu inde ako v monitere?
Gofrej
01.02.23,09:33
privadzam na HDMI TV signal cez set top box. Kabel HDMI som vymenil
Chobot
01.02.23,09:44
Chybne sa vyjadruješ - ty neprivádzaš TV signál, ale set top box je samostatný tuner a výstupom je už hotové audio-video. Predpokladám, že v STB máš HDMI výstup. Takže je úplne jedno, na aké zariadenie zapojíš kábel, malo by to ísť.

Ak to nefunguje, treba zistiť, kde je chyba:
- či nie je v HDMI výstup zo STB
- či nie je problém v kábli
- či nie je problém s HDMI vstupom do monitora

Máš na monitore správne nastavený Input source?

Ak zapojíš iný grafický zdroj cez HDMI (napr. výstup z NB) na monitor, tak to ide?

Ak zapojíš HDMI výstup zo STB do televízora, tak to hraje v TV?
Gofrej
01.02.23,10:02
Fungovalo to niekolko mesiacov. Vcera rano som normalne pozeral, potom to nahle samo vypadlo
Chobot
01.02.23,10:53
Na diaľku cez monitor ti nikto nezistí príčinu. Treba postupovať metódou pokus - omyl. Všetko otestovať, ako som písal vyššie.

A hlavne - overiť, či máš všetko správne nastavené. Hlavne, či je nastavený správny vstup na monitore.
Gofrej
01.02.23,11:48
vstup je HDMI, vcera rano to fungovalo , potom samo vyplo
Chobot
01.02.23,12:52
Aké výstupy má ešte ten STB? A aké vstupy má monitor?
ivka70
01.02.23,13:16
Technik v UPC nam povedal ,ze sa uz stretol s tym, ze takto odisiel HDMI kabel a uz sa nic nerozbehlo. Pomohla vymena kabla.
Gofrej
01.02.23,13:22
kabel som menil uz vcera, vsup HDMI je len jeden
Chobot
01.02.23,14:15
Zbytočne tu budeš písať, že to nefunguje. Treba zistiť, ČO nefunguje.

Zapoj ten kábel do iného monitora alebo TV. Funguje? Ak áno, treba otestovať monitor - zapojiť monitor napr. na výstup z NB. Ak nepôjde, tak je vadný monitor.

Ak ani na TV nepôjde prehrať obraz, tak môže byť vadný STB. Potom treba NB prepojiť s TV, či tak pôjde obraz.

A tak ďalej, kým nezistíš, čo konkrétne je chybné.
Gofrej
01.02.23,15:29
Monitor s PC funguje
misoft
01.02.23,16:29
Cez ten istý kábel? Ak áno - potom sa niečo pokazilo v STB (neznámej tajnej značky), alebo sa v STB nejako zle nastavili parametre pre výstup signálu (niektoré STB majú okrem HDMI aj klasický ANT výstup).
Gofrej
01.02.23,16:45
PC nie je prepojene cez HDMI. Do vcera rana to fungovalo, potom sa samo vyplo. Na co mi je klasicky vystup, ked monitor ho nema ?
Gofrej
01.02.23,18:07
ŠTB na televizore funguje, na monitore nie
misoft
01.02.23,18:17
Naznačím ti to - píšeš ako taká dilino. fakty podávaš po odrobinkách, veď si nenapísal ani to, že PC máš s monitorom prepojený buď cez VGA, alebo DP. Tak AKO to máme my vedieť? A ak máš telku - skús spojiť STB + telku cez HDMI (samozrejme - zvoľ správny vstup na telke) a potom NAPÍŠ, či to funguje - ak áno - vyhoď monitor do odpadu a kúp si nový.
Gofrej
01.02.23,18:52
Co tu splietas spojenie PC s monitorom ? Ved o 20:07 pisem, ze ŠTB na telke cez HDMI funguje. Preco by som monitor vyhadzoval, ked s PC funguje ?