2x2
01.02.23,20:18
situácia je taká že som vyrušoval na hodine (rozprával som sa zo spolužiakom).A učiteľ mi dal urobiť na ďalšiu hodinu prezentáciu z DEJ. na ďalšiu hodinu si to síce pamätala ale nebola si vôbec istá či ju dala urobiť mne ,dajme tomu že nie nedala a na tejto hodine som už nevyrušoval a bezdôvodne mi na konci hodiny povedala ze mam urobiť prezentáciu . MOJA OTAZKA JE : môže mi dať urobiť prezentáciu ako jedinému z triedy a oznámkovať ma ak to neurobím. . ĎAKUJEM
ivka70
01.02.23,20:08
Samozrejme, že môže.
veronikasad
01.02.23,20:11
ak ju urobíš, bude tiež známkovať ?
ivka70
02.02.23,08:18
a moze ta ako jedineho z triedy vyvolat a oznamkovat?
to je presne to iste

skus niest zodpovednost za svoje ciny ....
wilby
02.02.23,10:05
Osobne si myslim, ze nie.

Je to svojim sposobom trest a tie su predsa zakazane.
Je otazne, ci tento sposob dany ucitel aplikuje na kazdeho rovnako.

Nieco z netu, co potvrduje moj nazor
https://zena.sme.sk/c/6102331/umravn...ze-dohoda.html
https://www.google.com/search?client...nie+%C5%BEiaka
2x2
02.02.23,13:08
Mne to je to absolútne jedno či dostanem nejakú 5ku nezaujíma ma to len to ma zaujímalo či je to pohode dostať urobiť niečo doma ako trest ešte že nemám doma ani počítať mobil alebo iné zariadenie z ktorým by som to mohol urobiť dokonca si ho nemám ani od koho požičať a ani z neho nepíšem pravé teraz . A aké činy keď som nič neurobil
misoft
02.02.23,13:14
Oné..... telesný trest to nebol. Domáca úloha to nebola - mal len na ďalšiu hodinu vykonať prezentáciu. A tá sa dá vykonať - jednoducho musel takouto formou preukázať svoje znalosti
"na ďalšiu hodinu prezentáciu z DEJ. na ďalšiu hodinu si to síce pamätala" - tomu rozumiem tak, že to bola nasledujúca hodina po tej, v ktorej vyrušoval.
Nie je tam ani jediná forma trestu podľa tvojho odkazu.
wilby
02.02.23,13:59
Kto tu vravi o telesnom treste ?????

Skolsky zakon pozna len vychovne opatrenie :

" Tento zákon ustanovuje
g) práva a povinnosti rodičov alebo inej fyzickej osoby než rodiča, ktorá má dieťa zverené do osobnej starostlivosti alebo do pestúnskej starostlivosti na základe rozhodnutia súdu (ďalej len „zákonný zástupca“), alebo práva a povinnosti zástupcu zariadenia, v ktorom sa vykonáva ústavná starostlivosť, výchovné opatrenie, neodkladné opatrenie alebo ochranná výchova, výkon väzby alebo výkon trestu odňatia slobody (ďalej len „zástupca zariadenia“). "

Opatrenia vo výchove (školský zákon)
(1) Za vzorné správanie, za vzorné plnenie povinností alebo za statočný čin možno žiakovi udeliť pochvalu alebo iné ocenenie.
(2) Ak sa žiak previní proti školskému poriadku, možno mu uložiť napomenutie alebo pokarhanie od triedneho učiteľa, majstra odbornej výchovy, vedúceho strediska praktického vyučovania, pokarhanie od riaditeľa, podmienečné vylúčenie alebo vylúčenie.
(3) Ak žiak svojím správaním a agresivitou ohrozuje bezpečnosť a zdravie ostatných žiakov, ostatných účastníkov výchovy a vzdelávania alebo narúša výchovu a vzdelávanie do takej miery, že znemožňuje ostatným účastníkom výchovy a vzdelávania vzdelávanie, riaditeľ školy alebo školského zariadenia, okrem špeciálnych výchovných zariadení, môže použiť ochranné opatrenie, ktorým je okamžité vylúčenie žiaka z výchovy a vzdelávania, umiestnením žiaka do samostatnej miestnosti za prítomnosti pedagogického zamestnanca. Riaditeľ školy alebo riaditeľ školského zariadenia bezodkladne privolá
a) zákonného zástupcu,
b) zdravotnú pomoc,
c) Policajný zbor.
(4) Ochranné opatrenie slúži na upokojenie žiaka. O dôvodoch a priebehu ochranného opatrenia vyhotoví riaditeľ školy alebo školského zariadenia písomný záznam.

https://www.zakonypreludi.sk/zz/2008-245
veronikasad
02.02.23,14:25
Nesranduj, teraz odkiaľ píšeš? Prezentáciou sa aspoň niečo naučíš, keby si dostal za trest 100-krat rukou napísať Cez vyučovanie nebudem vyrušovať rozprávaním sa so spolužiakom - by sa ti páčilo viac ?
select
02.02.23,14:50
a ty si ako kto?ombudsman nevychovaných?
Negoce
02.02.23,14:51
chlapče odkiaľ teraz píšeš? ak nemáš PC alebo iné zariadenie, dokonca musíš byť na nete, prosím ťa neklam
2x2
02.02.23,21:11
neviem vymyslel som si zariadenie z ktorým môžem len písať a odpisovať na komentáre a vyletieť z nim na slnko bohužiaľ nič na prezentácie tu nemám. tento predmet dejepis mam posledný rok takže mi to príde maximálne komické aby som sa ja doma trápil keď nemám čas ani odpisovať tu na porada sk.
romana147
03.02.23,05:23
" nemám čas ani odpisovať tu na porada"

V škole sa posledný rok FLÁKAŚ !

mamičke vysávať NEPOMÁHAŚ

čo môže byť také dôležité, že NEMÁŚ ! čas
romana147
03.02.23,05:26
"som nič neurobil"

ALE noooooooooooooooooooooooooooooooooooo !
marleau
14.02.23,18:44
ešte by som ťa aj prefackal
marleau
14.02.23,18:45
svojim spôsobom je pre pankhartov trest aj chodiť do školy
Taynee
14.02.23,19:32
Samozrejme, ze nemoze. Tak ako ty nemusis chodit do skoly, mozes prepadnut z dejepisu a zopaknut si rocnik. Vlastne nemusis ani chodit do skoly, ved naco bro? Ty si uz zjedol vsetku mudrost sveta, tak na co... chod do sveta a daj pokoj nam na porade :-)
kamka2020
15.02.23,04:39
ale no tak 2x2! Podľa tvojho vyjadrovania usudzujem, že to s tebou nie je až také zlé. Urob tú prezentáciu, daj tam niečo nové, daj tam také informácie, ktoré vám vyučujúci nespomiínal, samozrejme, že si nevymýšľaj nové, ale históriou podložené. A snáď budeš mať pokoj a.....hlavne nevyrušuj!!!!!!!!!Na vyučovaní sú aj žiaci ktorých to možno baví, potrebujú to na ďalšie štúdium atď. Snaž sa tolerovať aj iných. Teraz je veľmi zložité pochopiť vašu generáciu, hlavne dospelí, ktorí vyrastali ešte v bývalom režime. Chápem ťa, mám doma dvoch pubertiakov a je to s nimi ťažké. Ale ak chceš prežiť v mieru a kľude, tak začni u seba, urob čo ti vyučujúci povedal a snáď to bude stačiť a nebude sa takáto forma "šikany" opakovať.(ale obávam sa či v tvojom prípade nie je naozaj opodstatnená)
Hlavne prestaň vyrušovať, pretože asi to je hlavný dôvod prečo to tak je. Na iných hodinách nemáš problém s vyučujúcimi?