liviag
07.02.23,17:46
O.z. porušuje stanovy o.z. týkajúce sa peňazí. Dostala som sa na športovú komisiu mesta, ktoré o.z. dotuje finančne, aj nepriamo a poukázali sme na to. Klub mi povedal, že mi vrátia členské a nech už deti do klubu nechodia. Môže to klub spraviť? Preto lebo som bola na mestskom úrade a poukázala na to, sa mstia na detoch?
veronikasad
07.02.23,17:03
Čo si riešila na komisii - platby v hotovosti?
wilby
07.02.23,17:20
Vzhladom k tvojim predchadzajucim otazkam ohladom O.Z. je to len prirodzeny vyvoj udalosti. Nikde som si nevsimol nejake spomenutie toho, zeby boli nespokojni aj ostatni rodicia. Na posudenie problematiky by bolo vhodne poznat aj nazor druhej strany, ale ten nie je k dispo.
Ze mesto O.Z. dotuje, to este neznamena, ze ho ma pravo aj riadit.
Ako som ti uz uviedol, ak nie si spokojna s financovanim a mas podozrenie na nekalosti, tak mas urcite prava, t.j. podat podnet na sud.

Členstvo v Združení zaniká:
vystúpením člena písomným oznámením,
vylúčením člena v prípade porušenia členských povinností v nasledovných prípadoch:
vedomým konaním v rozpore s cieľmi Združenia,
poškodzovaním dobrého mena Združenia
konaním, ktoré je v rozpore so Stanovami Združenia
neuhradením ročného členského príspevku v stanovenej výške a lehote
liviag
07.02.23,18:21
Ano, aj to ze ročne sa stratí 10 tis € ktoré dávame v hotovosti
avalik
07.02.23,18:32
OZ môže prijímať platby aj v hovosti, a ty dostaneš potvrdenie o úhrade.
OZ nemusí peniaze prijaté v hotovosti prevádzať na účet, môže v hotovosti uhrádzať svoje záväzky.

To, že prijíma dotácie, neznamená, že nejaká komisia poskytovateľa dotácie môže zasahovať do chodu OZ - môže jedine kontrolovať správnosť použitia pridelenej dotácie - podmienky sú uvedené v zmluve o poskytnutí dotácie - v závislosti od výšky dotácie, sa to môže týkať jednej faktúry ale aj x faktúr, bločkov alebo zmlúv.
Do členského cudzia komisia nemá čo nazerať.

Núti ťa niekto byť členom tohto konkrétneho OZ?
Veď si založ vlastné OZ, a ukáž im ako sa to robí lepšie.
veronikasad
07.02.23,19:09
odkial máš informácie že sa stratili ? To že neboli odvedené na bankový účet ešte neznamená, že neboli použité v súlade so stanovami OZ
liviag
07.02.23,20:33
Bola som sa na to pýtať ale odpovede som nedostala, okrem členského si všetko platíme, všetko, všetko všetko 100%. Každý výdavok, pretek, cestu, stravu dopravu. O.z. neplatí nič z toho z členského, cena 45 € mesiac.
liviag
07.02.23,20:34
Ano, rodicia su nespokojní, cca 80% ostatní sú viac menej noví členovia a nie sme v kontakte
buchač
08.02.23,05:41
liviag (Včera 22:33) ...okrem členského si všetko platíme, všetko, všetko všetko 100%. ...
=====================
Ach jaj....

Dávam do pozornosti článok...doporučujem prečítať aj diskusiu.
https://spravy.pravda.sk/regiony/clanok/656244-burlivy-protest-na-cele-s-michalom-handzusom-urobil-na-radnici-rozruch/?utm_source=pravda&utm_medium=hp-box-najcitanejsie&utm_campaign=shp_rightbox