vienny007
08.02.23,18:06
Dobry vecer. Reklamovala som sedacku v Mobelixe. Reklamovany tovar sme si po nakupe minuly rok doviezli domov na od nich pozicanej dodavke cize sme sa s nou tahali sami. Teraz sme sedacku reklamovali a reklamaciu nam aj uznali s tym ze nam daju novy tovar. Ten nam vsak nechcu doviezt a zobrat si reklamovany tovar ale chcu aby sme si odviezli sami a staru aj doviezli ze nam auto aj pozicaju lebo ze sme pri kupe nemali zaplatenu dopravu od nich. Potrebovala by som vediet ci mozu reklamaciu takto riesit ale ako na nich zatlacit aby nam tovar doniesli. Dakujem
ivka70
08.02.23,17:57
Nie je to nic zabudovane, co by museli vymenit v byte.
Tam, kde ste si tovar prevzali, tam ho musite aj dorucit na vymenu.
Myslim, ze nemate paky na to, aby to musel spravit obchod.
vienny007
08.02.23,18:08
No nie je to zabudovane ale preco ked som si to dotrepala domov to mam vlacit naspat ked mi predali nekvalitny tovar..sedacka ani nie po roku vrzga a je vysedena..ked nam prisla nova chladnicka a bola preliacena tak planeo nemalo priblem prist si zobrat poskodenu naspat a doviezt novu
ivka70
08.02.23,18:44
Planeo vam ju, predpokladam, dorucilo domov (ked prisla) - cize dorucenie bolo u vas v byte a tam ju aj vymienali
vienny007
08.02.23,18:49
Veru nie doviezli sme si ju sami.
wilby
08.02.23,20:33
8. ZODPOVEDNOSŤ ZA VADY, ZÁRUKA
...
6. Opravu vád tovaru vykoná predávajúci u kupujúceho alebo v priestoroch určených predávajúcim. Predávajúci má právo požadovať, aby kupujúci tovar odoslal na náklady a riziko predávajúceho alebo odovzdal tovar dopravcovi určenému predávajúcim. Kupujúci je povinný umožniť predávajúcemu vykonať opravu tovaru. Predávajúci môže od kupujúceho požadovať, aby menší reklamovaný tovar priniesol spät do určenej predajne predávajúceho, ktoré je najbližšie k miestu dodania, spolu s kópiou dodacieho listu, platobným dokladom a záručnym listom.
...
https://www.moebelix.sk/c/agb
kukučka
08.02.23,21:39
Na vašom mieste by som bola rada, že vám uznali reklamáciu a doručila by som im reklamovanú vec čo najskôr, najmä keď neplatíte dopravu.
misoft
09.02.23,04:31
Tak potom - čo chceš? Veď ty chceš niečo, čo si si nezaplatila a nemá to právny nárok. I tú dodávku minulý rok vám nepožičali len pre modré oči, ale za €.
vienny007
09.02.23,06:00
Posli mi obchodne podmienky mobelixu resp.
nejaky zakon kde to je napisane ze to musim odviezt naspat...by som ta chcela vidiet ak by si nieco velke reklamoval a dovezies si to ze budes cely happy to vlacit naspat do ineho mesta len preto ze ti predali nekvalitny tovar ... ???? A hladam tu radu a nie mudrcov
vienny007
09.02.23,06:04
No toto som citala ale je tam ze mensi tovar a sedacka podla mna mensi tovar nie je...takze ak som to pochopila tak mam od nich ziadat aby poslali sem auto a sedacku zobrali a doniesli novu
wilby
09.02.23,06:29
Nepochopila, ale nevadi. Teda aspon mne to nevadi.

Mierne ale nechapem pri tomto "probleme" jedno, viď citacia :

"...tovar sme si po nakupe minuly rok doviezli domov na od nich pozicanej dodavke cize sme sa s nou tahali sami.
Teraz sme sedacku reklamovali a reklamaciu nam aj uznali s tym ze nam daju novy tovar. Ten nam vsak nechcu doviezt a zobrat si reklamovany tovar ale chcu aby sme si odviezli sami a staru aj doviezli ze nam auto aj pozicaju ..."

Ved je to to iste, co sa tyka prevozu a poskytnutia dodavky.

PRECO, z akeho dovodu by mal predajca odviezt a doviest sedacku ? Predpokladam, ze tuto cinnost by si chcela vykonat zadarmo ich zamestnancami, lebo jednoznacne ide o tento spekulativny zamysel
vienny007
09.02.23,07:17
Doviezli sme si sedacku na od nich pozicanom vid. zaplatenom aute
A ak maju v OP Predávajúci má právo požadovať, aby kupujúci tovar odoslal na náklady a riziko predávajúceho alebo odovzdal tovar dopravcovi určenému predávajúcim. ...tak nech kludne poslu auto s novou sedackou a im nalozim staru...nechapem preco by som mala ist na vlastne naklady na predajnu (do ineho mesta) zobrala si od nich tovar a doviezla im reklamovany a zasa spat na svojom aute..trocha to nedáva logiku..ja som si kupila tovar ktory ma vydrzat roky a ze to nesplnili je ich problem
ivka70
09.02.23,07:39
S tvojou logikou aj ked si kupis topanky v inom meste a vyreklamujes ich z nejakeho dovodu, tak by ti mal tie nove do ineho mesta priviezt predajca ....

Je to totiz len uhol pohladu: Moebelix vie, ze si si sedacku bola schopna odviezt sama (je jedno ako si si zabezpecila dopravu) , tak ockava, ze si schopna to realizovat aj pri reklamacii. On reklamaciu vybavil v ramci zakona.
Kde je hranica toho, kedy uz "musi" nieco doviezt? Aj keby si kupila a vyreklamovala len vazu, aj tu ti ma doviezt?
vienny007
09.02.23,07:46
Asi ste este nereklamovala nic velke predpokladam...iny predajca nam lacnejsiu sedacku prisiel vymenit bez problemov...
ivka70
09.02.23,07:47
Skus nenadavat poradakom, ti za tvoju situaciu nemozu. Vzdy sa oplati aj citat podmienky dopredu, kto to ale robi pri kupe sedacky, ze?

Mozno ma Planeo ine podmienky, mozno nieco nad standard, aby ziskal viac zakaznikov a mozno to robi len pre reklamacie do 6 mesiacov (a zuctuje to vyrobcovi), ktore sa povazuju za vyrobnu vadu. Tazko povedat, tiez by si musela precitat ich reklamacne podmienky.
wilby
09.02.23,08:09
Ako som spomenul, nepochopila si.
Ono totiz OP je potrebne citat aj inak a nie iba to, co ti vyhovuje.

Ak by som mal odpovedat na
" Potrebovala by som vediet ci mozu reklamaciu takto riesit ale ako na nich zatlacit aby nam tovar doniesli. "

- no mozu, lebo OP ( ktore mas mimochodom pripojene uz od vcera. Uz ich len precitat a pochopit ).
- zatlacit mozes kde len chces, ale nik ti neda nejaky navod.
- ale mozes dat podnet na inspekciu, mozes sa sudit do sytosti. Urcite to pre tych par drobnych stoji.
ivka70
09.02.23,08:29
to znamena, ze reklamujete sedacky pravidelne? :o
rozhodnutie, kde kupit je na vas, predajcu si predsa vyberate vy ...
mari2x
09.02.23,12:36
" wilby (Dnes 10:09) - zatlacit mozes kde len chces"

Noooo niektorí majú na zatlačenie špéci miestnosť :D
mari2x
09.02.23,12:47
Výrobca výťahov dáva do kabíny cetlík
na kolko (osôb) kíl jeho projektant počítal so záťažou pri používaní
= MOHOL dať aj výrobca sedačky :D
že dedo s bruchom áno / babu do lona už NIE ! ( aby náhodou NIEčO "nevysedeli" )