lucilla8
11.02.23,19:41
Dobrý deň, poprosím o radu. Vystavená fa od szčo neplatca dph, firme v Nemecku bez DPH. Faktúra obsahuje text :bauleistungen im sinne des § 13b abs. 2 nr. 4 ustg . Viete mi poradiť čo to znamená pre szčo? Má nejakú povinnosť napr. samozdanenie, paragraf 7A,...???


Ďakujem
Mária27
11.02.23,18:45
https://lstn.niedersachsen.de/steuer/steuermerkblaetter_und_broschueren/steuerschuldnerschaft-des-leistungsempfaengers-nach--13b-ustg-auf-bauleistungen-87886.html

Daňová povinnosť príjemcu služby podľa § 13b UStG zo stavebných prác
Podnikateľ poskytujúci službu musí mať bydlisko v Nemecku , tj musí mať bydlisko, sídlo, vedenie alebo stálu prevádzkareň v Spolkovej republike (porovnaj § 13b ods. 7 UStG). Ak má podnikateľ poskytujúci službu sídlo v zahraničí, daňová povinnosť môže byť presunutá aj na príjemcu služby. Toto je však upravené v § 13b ods. 2 č. 1 UStG a vzťahujú sa naň podstatne nižšie požiadavky (§ 13b ods. 2 č. 4 veta 2 UStG).

Ďalej platí, že podnikateľ poskytujúci službu nesmie byť drobným živnostníkom, ktorému sa nevyberá daň z obratu podľa § 19 ods. 1 UStG (§ 13b ods. 5 veta 4 UStG). Aby sa predišlo nedorozumeniam, odporúča sa vo faktúre uviesť odkaz na komunitu malých podnikateľov.
atd..
lucilla8
11.02.23,19:00
Odberateľom je Uwe Bärtele Ausbau& Fassade Ulm / Cech štukatérov.
lucilla8
13.02.23,09:13
viete mi to lepšie vysvetliť?
Mária27
13.02.23,09:19
Ja som ti len našla právne vysvetlenie, skús si to preložiť celé do slovenčiny (urobí ti to gugl)
V skutočnosti sa týmto po odbornej stránke nezaoberám.