stratena
03.10.06,06:00
Dobre rano poradaci, neviem ci to sem patri ale chcem sa spytat. Funguje to na danakoch a u dam sediacich na danaku s nejakou pozornostou ako cokolada ci bomboniera?Nemyslim financne pozornosti.Napr. Ak pre Vas urobila potvrdenie skorej ako sa dalo resp. upredsnotnila vas zaujem pred inym.Zvykne sa im nieco davat?nemam skusenost...ja to beriem z toho hladiska, ze mne klienti nosia...potesi...nie je to to iste?je to predsa len statny organ a da sa to brat ako uplatok?Ale sluzba vlastne bola uz vykonana z jej strany tak by sa to dalo brat ako odmena nie?
Milan Benka
03.10.06,04:43
Nikdy nedávam nič, čo by sa mohlo považovať za úplatok. Skôr zopár milých slov, úsmev a poďakovanie.
daniek
03.10.06,04:48
[quote=stratena]Napr. Ak pre Vas urobila potvrdenie skorej ako sa dalo resp. upredsnotnila vas zaujem pred inym.Zvykne sa im nieco davat?/quote]

je to úplne na tebe. vydať potvrdenie je predsa ich povinnosť ktorú si musia splniť (hneď alebo o týždeň) a skúsenosť - moja je taká že pokiaľ nemajú blázinec napr. 25. v mesiaci a pod. tak ho ochotne vystavia na počkanie. Ale mimochodom čokoláde sa potešia :D:) :D
stratena
03.10.06,04:59
mozem tvojim prispevkom pochopit ze mas tou cokoladou neposle niekam?ja som zastanca toho ze s danakmi za dobre a neviem posudit ci je to spravny krok dat jej cokoladu di bombonieru...vies ze by som povedala ze to je dar za ochotu od nasej spolocnosti alebo nieco take posle ma s tym do kelu?
daniek
03.10.06,05:06
Sekule - nepoznám kde to je ale na našom dú ťa nikto nikam nepošle na sto pro :D
stratena
03.10.06,05:16
to je v BA?
durisovad
03.10.06,05:18
Ja zvyknem na konci roka priniest panej, ktora ma na starosti nasu firmu pekny firemny nastenny aj stolovy kalendar. Vzdy to bolo prijate s vdakou. Kavu alebo cokoladu by som sa neodvazila ponukat.
Nika
03.10.06,05:25
Moja neter pracuje v štátnej správe a keď jej niekto priniesie bonboniéru, vždy má z toho strašné nervy, že či ju neobvinia, že berie úplatky.
Jara
03.10.06,05:43
Nič nedávam. Od kamošiek na DU viem, že to nechcú a neberú. Ani nepotrebujú. Je to ich práca a berú za to mzdu...