yvica
16.02.23,11:12
prosím vás ako opraviť výplatu z 2021? volala mi pani zo sociálky, že študentka si uplatnila výnimku ale mala ju už aj u iného zamestnávateľa. čiže mám urobený rozdiel, opravené výkazy SP manuálne ale ako to opraviť vo výplate ? ďakujem
Negoce
16.02.23,18:55
do SP musíš podať správne výkazy, rozdiely kr. vzniknú po oprave dáš do výplatnej pásky , to celé zadáš do januára, resp. februára 2023, požiadaš bývalých študentov o zaplatenie rozdielu, dáš im potvrdenie o zdaniteľnom príjme (budú mínusové položky na sociálnom poistení a na preddavkoch na dani záleží či mali uplatnenú nčzd)
yvica
16.02.23,21:58
opravné výkazy sú podané, všetko je doplatené, veď to píšem, ale neviem ako to opraviť vo výplate a do ktorých položiek to zadať?
avalik
17.02.23,06:31
a to len tak, na základe telefonátu opravuješ?
avalik
17.02.23,06:35
kontaktuj dodávateľa softvéru, odvody samostatné položky -oprava, lebo ich riešiš v minulých výkazoch
daň vysporiadavaš v aktuálnom mesiaci
yvica
07.03.23,10:47
vraciam sa k tomu nesedí mi to, výkazy boli opravené manuálne aj sumy boli doplatené toto je vysporiadané, len to nejako neviem dostať do tej mzdy, základ pre výpočet nemôžem opraviť a tie doplatky odvodu do sociálky neviem ako tam dostať? viete mi s tým súrne poradiť? ďakujem
avalik
08.03.23,09:50
poradia ti na hotline tvojho mzdového softvéru
yvica
08.03.23,13:06
neporadili, že mám navýšiť základ, ale základ nemôžem navyšovať, menilo sa len percentov odvodov. neviem ako to opravi, základ bol správny a opravené odvody neviem dostať do mzdy ani do potvrdenia o príjme.
ivka70
08.03.23,13:13
a nemas tam niekde stale nahodenu tu odvodovu vynimku? tu asi musis najskor zrusit, aby to zmenilo percenta
tigy
08.03.23,14:10
A opravuješ to teraz, v aktuálnej výplate? Lebo spätne sa opravujú len výkazy, ale nedoplatky, ktoré tým pádom vznikli zamestnancovi sa riešia v aktuálnom období, t.j. staré pásky sa neopravujú...