Zlati
03.10.06,07:03
Dobrý deň,na výplatnej listine mi program mzdy tlačí kolonku na podpis zamestnanca. Je potrebné, aby sa zamestnanec podpísal na výplatnú listinu?Doteraz sme to nerobili, ale mám chrobáka v hlave kvôli kontrole.Ďakujem.
Manual
03.10.06,05:08
Dobrý deň,na výplatnej listine mi program mzdy tlačí kolonku na podpis zamestnanca. Je potrebné, aby sa zamestnanec podpísal na výplatnú listinu?Doteraz sme to nerobili, ale mám chrobáka v hlave kvôli kontrole.Ďakujem.
Preberanie výplaty formou podpisu výplatnej listiny je pre teba doklad že pracovník korunky prevzal. Niekde podpisujú kópiu výplatného lístka. Firma vždy musí mať nejaký doklad, že zamestnanec prevzal mzdu.
Pekný deň...:)
iveta30
03.10.06,05:08
Dávaš zamestnancom podpisovať výplatnú listinu len vtedy, ak preberá mzdu v hotovosti.
sgm
03.10.06,05:09
Je žiadúce, aby si mala niekde podchytené, že zamestnanec prevzal aspoň výplatnú pásku, ak posielate výplaty na účty. U nás to robíme tak, že spolu s výpl. páskami ide aj podpisová listina a vracia sa mi podpísaná. Pokiaľ nám niekto odíde, posielam výplatnú pásku poštou doporučene kvôli kontrole.
Bea
buba
03.10.06,05:24
je to niekde v zákone , že treba podpisovať , že prevzal výplatnú pásku? keď idú výplaty na účet , veď pomaly nebudeme nič robiť len všetko podpisovať.
Zlati
03.10.06,05:27
Výplatnú pásku dávame do ruky zamest. a výplaty posielame na účty. Odteraz to podchytím podpisom prevzatia výpl. pásky. Ďakujem a prajem pekný deň
Svetlana1
03.10.06,06:13
To naozaj musím dávať podpisovať prevzatie výplatnej pásky? Mzdy nám idú na účty.
korduľa
03.10.06,06:33
To naozaj musím dávať podpisovať prevzatie výplatnej pásky? Mzdy nám idú na účty.
nikde nie je napisane, ze musi podpisat prebratie vyplatnej pasky, pokial mzdu poslete na ucet tak je to o.k. ak sa dava v hotovosti tak proti podpisu na vyplatnicu miezd
LubenaK
03.10.06,06:40
Je dobré, aby zamestnanci podpísali prevzatie výplatnej pásky, ak sa posiela výplata na účet. Ten účet nemusí byť priamo jeho, môže byť manžela, prilateľky a pod. Už sa stali aj také prípady, že zamestnanec odtajil, že dostal výplatu, nemal ani výplatnú pásku, a tvrdil, že zamestnávateľ mu mzdu nijakú nedal.
Nika
03.10.06,06:47
Je dobré, aby zamestnanci podpísali prevzatie výplatnej pásky, ak sa posiela výplata na účet. Ten účet nemusí byť priamo jeho, môže byť manžela, prilateľky a pod. Už sa stali aj také prípady, že zamestnanec odtajil, že dostal výplatu, nemal ani výplatnú pásku, a tvrdil, že zamestnávateľ mu mzdu nijakú nedal.

Ja dávam zamestnancom vyplniť žiadosť o zasielanie mzdy na účet. Je tam uvedené číslo účtu, podpis a potom už môžem zaslanie výplaty doložiť bankovým výpisom. Ale pre istotu dávam podpisovať aj prevzatie pások.......
elims
03.10.06,06:54
Inšpektorát práce si pri kontrole potrpí na podpisy prevzatia výplatnej pásky. Dobré je mať na to formulár, alebo podpísané prevzatie na výplatnej listine.
sgm
03.10.06,07:33
Inšpektorát práce si pri kontrole potrpí na podpisy prevzatia výplatnej pásky. Dobré je mať na to formulár, alebo podpísané prevzatie na výplatnej listine.
Práve pre ten Inšpektorát práce som písala vyššie to, čo som písala. Naozaj si potrpia na to, aby sme mali zdokladované, že zamestnanec dostal výplatnú pásku, keďže vlani sme pri kontrole nevedeli zdokladovať prevzatie výplatných pások, tak nám za to pekne pohrozili pokutou a tá teda nebola malá...:-(((
Bea
buba
03.10.06,09:45
no uvidím čo mi povedia v piatok, máme kontrolu IP , minulý piatok boli neohlásene na nelegálnu prácu a teraz prídu zase v piatok pokračovať v kontrole, tak uvídím čo nájdu a potom dám vedieť držte palce.
enave
03.10.06,13:02
Výplatnú pásku je potrebné preukázateľne odovzdať zamestnancovi nielen kvôli tomu, aby vedel, koľko peňazí dostal na účet (to sa dozvie z výpisu z BÚ), ale najmä kvôli cene práce (tú sa môže dozvedieť iba z výpl. pásky)
§ 130 ZP hovorí v ods. 5): " Pri vyúčtovaní mzdy je zamestnávateľ povinný vydať zamestnancovi písomný doklad obsahujúci údaje o jednotlivých zložkách mzdy a o vykonaných zrážkach a o celkovej cene práce. Celkovú cenu práce tvorí mzda vrátane náhrady mzdy a náhrady za pracovnú pohotovosť a osobitne v členení preddavok poistného na zdravotné poistenie, poistné na nemocenské poistenie, poistné na starobné poistenie, poistné na invalidné poistenie, poistné na poistenie v nezamestnanosti, poistné na garančné poistenie, poistné na úrazové poistenie, poistné do rezervného fondu solidarity a príspevok na starobné dôchodkové sporenie, ktoré platí zamestnávateľ. Na žiadosť zamestnanca mu zamestnávateľ predloží na nahliadnutie doklady, na ktorých základe bola mzda vypočítaná."


Melnick
03.10.06,14:26
:eek: :eek: :eek: Ďalší podpis? Už pomaly budem mať poznámkový zošit s poznámkami čo všetko treba podpísať pri jednej mzde. =Chcem byť požiarnikom.=:D :D :D
korduľa
04.10.06,06:22
to, ze vyplatna paska sa dava zamestnancovi je samozrejma vec, ale mne sa teda nikde nestalo, ze by chceli odo mna podpisat prevzatie vyplatnej pasky a to som pracovala vo velkych spolocnostiach, kde boli kontroly na dennom poriadku
83gene
24.06.11,05:32
Dobrý deň,

prosím Vás, prešlo by mi pri kontrole, ak na Výplatnú listinu dopíšem ,,Svojím podpisom zároveň potvrdzujem prevzatie výplatnej pásky,,? bolo by to o pár papierov tlačenia menej. dakujem
Mila123
24.06.11,05:36
Od 09/2011 sa chystá novela ZP, kde bude možnosť VP zasiela aj elektronicky.....