pavol54
20.02.23,14:28
Mám tento účtovnícky systém, mal som niekde vyrobené noty na uzavretie starého roka a prechod na nový rok, neviem to nájsť.
prosím poraďte. ĎAKUJEM
Dáša_
20.02.23,18:19
podvojné alebo jednoduche?
pavol54
20.02.23,19:20
podvojné však sro
Dáša_
20.02.23,19:36
potrebuješ iba prevod zo starého roka do nového s prenosom počiatočných stavov alebo pripomenuť, čo všetko je dobré kontrolovať?
Dáša_
21.02.23,06:37
Popíšem, ako to robím ja, len teda mám multiverziu

1. skopírujem dáta s tým, že chcem účtovať nový rok

2.účtovný denník - funkcie - ročný prevod - ročný prevod Púšťam iba túto jednu funkciu, tým preniesiem ostatky z minulého roka do počiatočných stavov. (pozor, dva krát sa pýta, či chceš prerušiť, treba dať nie :) )

3. kontrola všetkých účtov, vypíšem si všetky pripočitateľné položky, ideálne ak sú na osobitných účtoch

4. účtovný denník - Daň z prijmu Treba nastaviť rok 2022, pridať nový formulár pre daňové priznanie. spustím výpočet, do tabuľky na strane 5 nastavím všetky pripočitateľné položky, importujem dáta, identifikáciu, spustím výpočet. Ak treba, ešte opravím (napríklad na strane 2 nezaplatené....) Prejdem výpočet dane z príjmu, celé priznanie. Keď je to ok, tak to exportujem ako xml. Neskôr načítam na FS a skontrolujem na chyby. Ukončím

5. zaúčtujem daň z prijmov, spustím Učtovný denník - Výstupy - Výkazy. Vyberiem účtovná závierka mikro (alebo to, čo treba, v prípade nových výkazov by som priadala) Nastavím správne obdobie, dovyplňam a upravím údaje a spustím výpočet. Čo je hlavné, musí sedieť HV v súvahe a vo výsledovke. T.j. riadok 33 súvahy s riadkom 38 výsledovky. Často je rozdiel 1, súvisí so zaokrúhľovaním. Treba upraviť. Export do xml, prípadné opravy

6. Späť do účtovný denník - Daň z prijmu - nový formulár - Poznámky. A už len sa s nimi pohrať, nakoniec exportovať ako pdf.

No a už len nahrať formuláre na FS, skontrolovať, ku výkazom priložiť pdf poznámok a všetko odoslať a prípadne zaplatiť

Stačí takto alebo aj konkrétny postup kontroly jednotlivých účtov?
pavol54
21.02.23,06:51
dakujem , vieš ono to niekedy upozorní že operácia sa nevratná tak nechcem niečo pokaziť, ale myslím že takto som to nejak robil, mal som ručne napísané z ich stránky ale už mi to zatiaľ nepovedia
Žabinka
21.02.23,07:12
pavol54
21.02.23,07:49
áno, dakujem
pavol54
23.02.23,05:01
žabinka ešte raz ďakujem, veľmi mi to pomohlo, len sa chcem spýtať v roku 2023 všetko čo je nie je treba bolo hromadne vynulované, len neviem prečo mi nevynulovalo DPH(zoznam podaných hlásení a kontrolné výkazy za minulé roky) to ich mám vymazať individuálne?
Žabinka
23.02.23,08:06
toto aj mne ostáva, nemaže sa to.. mne to neprekáža, nechávam tak.. aj pre prípadné budúce prekontrolovanie..