Letko
21.02.23,06:15
Dobré ránko,

každý rok dávame z-com podpísať, či chcú hotovosť alebo stravovaciu kartu. Pozerám §152 ods. 7 zák. práce a podľa toho to nemusím robiť až do nového rozhodnutia z-ca - pri zmene. Rozumiem tomu správne?

Ďakujem.
Tweety
21.02.23,07:43
V tom § je to takto: zamestnanec je viazaný svojím výberom počas 12 mesiacov odo dňa, ku ktorému sa výber viaže. Podrobnosti výberu a realizácie povinnosti zamestnávateľa zabezpečovať stravovanie alebo poskytovať finančný príspevok na stravovanie na základe výberu môže zamestnávateľ ustanoviť vo vnútornom predpise.

Je teda na vás, ako si to v ID upresníte . Ak si to nijako neošetríte, ostáva podpisovať raz ročne.
Letko
21.02.23,08:14
Ďalej sa píše:

Do uskutočnenia výberu zo strany zamestnanca zamestnávateľ zabezpečuje zamestnancovi stravovanie prostredníctvom právnickej osoby alebo fyzickej osoby, ktorá má oprávnenie sprostredkovať stravovacie služby, formou stravovacej poukážky alebo mu poskytuje finančný príspevok na stravovanie v sume podľa odseku 8.

Z toho vychádzam, že pokiaľ sa zamestnanec opäť nerozhodne, platí to, čo si vybral naposledy.

Môžem to takto chápať?
Tweety
21.02.23,08:28
Píše sa to ale aj to, že viazanie výberu je 12mes.
tigy
21.02.23,09:00
Ja som to chápala tak, že do prvého výberu, t.j. keď ide o nového zamestnanca... a potom už každých 12 mesiacov. A ak sa po 12 mesiacoch nerozhodne, tak je to zase na zamestnávateľovi, čo mu poskytne.
ivka70
21.02.23,09:08
To viazanie vyberu na 12 mesiacov by som chapala tak, ze zamestnanec nemoze zmenit rozhodnutie skort ak oo 12 mesiacov, ale po tomto termine kedykolvek.. do dalsieho rohodnutia plati to, pre co sa rozhodol predtym.