****
21.02.23,17:26
Môj príspevok sa týka praktík v štátnej správe.
Tak len v krátkosti.
Možno viete, alebo neviete, Oddelenie životného prostredia na Okresných úradoch patrí pod Ministerstvo vnútra SR. (vidí v tom niekto logiku?)
"A práve na tomto ministerstve vnútra SR je sústredená všetka elita matičky Zeme tých najinteligentnejších, najmúdrejších polobohov. Určite všetci so mnou súhlasíte :("
Táto elita polobohov na čele s ich ministrom sa pred rokom rozhodla, že postupne a cielene budú likvidovať odborných pracovníkov na okresných úradoch na celom Slovensku. A tak sa aj stalo.
Mnohých prepustili, ale čo je na tom melodramatické, na ich odborné miesto nedosadili žiadneho fundovaného odborníka, ba naopak jeho celú agendu hodili na krk inému pracovníkovi, ktorý sa topí v iných agendách až po uši.
A niektorí sa už utopili.

A prednosta na nemenovanom okresnom úrade sa vyhrážal pracovníkovi, že ak nepodpíše, zruší jeho pracovné miesto, vytvorí nové a zvolá výberové konanie. Pripomína vám táto praktika niečo?

Toto všetko spôsobilo chaos medzi pracovníkmi okresných úradov a čo je smutné hlavne pre verejnosť, dlhšie čakacie doby, ktoré sa ťahajú aj na niekoľko mesiacov. Na niektorých úradoch majú nevybavených stovky a stovky žiadostí.

A prečo?
veronikasad
21.02.23,16:36
Čo očakávas od tejto témy? Si jednou z tých, ktorú prepustili, alebo s haldou agendy na stole?
****
21.02.23,16:45
Bohužial som tá osoba, ktorej sa vyhrážali. Chcel som vedieť, či tu má niekto podobnú skúsenosť. Ak áno ako postupoval.
buchač
21.02.23,16:46
No dobre....posťažoval si sa. A teraz čo ďalej ? Ako znie vlastne otázka ...(tie akože otázky nerátam) ?

...a dá sa predpokladať, že ide o teba = že tebe sa vyhrážal prednosta, tak aký problém ? Veď opusť dobre platené miesto a zamestnaj sa niekde inde.

Že životné prostredie patrí pod ministerstvo vnútra ?
Je smutné, ak to ty (ako jeho pracovník) nevieš...
Snáď by tieto veci nemali byť pod ministerstvom živ.prostredia, pod tým debilom Budajom...či ?
****
21.02.23,17:09
buchač,...ad.1 určite som nenapísal, že neviem že životné prostredie patrí pod MVSR.
ad. 2 odkiaľ vieš, že na okresných úradoch sú dobre platené miesta? Usudzuješ podľa platov tých čo sedia vo vláde? Mýliš sa.
veronikasad
21.02.23,17:12
čo si mal podpísať ?
veronikasad
21.02.23,17:15
Pokial sa považuješ za odborníka, tak určite nebudeš mať problém nájsť si prácu inde..
Zažila som niečo podobné (nie v štátnej správe), volila som odchod a svoje rozhodnutie neľutujem.
ivka70
21.02.23,17:47
To zrusenie 2 pracovnych miest a vytvorenie noveho, s kumulovanou agendou, je bezny sposob optimalizacie pracovnych miest, nejde o ziadne specialne praktiky. Nic to nepripomina.
Tebe to nove miesto dokonca ponukli bez vyberoveho konania.
A to, ze mame na takychto uradoch prezamestnanost, je fakt a predvolebny slub snad vsetkych garnitur, ako ten aparat zmensia.
buchač
21.02.23,17:57
**** (Dnes 18:09) buchač,...ad.1 určite som nenapísal, že neviem že životné prostredie patrí pod MVSR.
ad. 2 odkiaľ vieš, že na okresných úradoch sú dobre platené miesta? Usudzuješ podľa platov tých čo sedia vo vláde? Mýliš sa.
=======================
ad 1. - som zle napísal...správne malo byť :
Že PREČO životné prostredie patrí pod ministerstvo vnútra ?

ad. 2.- nezvyknem sa mýliť.
https://www.platy.sk/platy/statna-sprava-samosprava
Otázka znie, čo si predstavuješ pod dobrým platom.
Ak ti je cca 2000€ málo, tak niet o čom.
veronikasad
21.02.23,18:18
Juraj, radoví zamestnanci majú ďaleko od 2000€
****
21.02.23,18:42
Pracujem tam 15 rokov, za 15 rokov počet zamestnancov zredukovali na polovicu. A stale pokračuju. Vo velkom okrese je to nezvladatelna situacia. Jednoducho to tak je. A aby som upresnil, mne to nove miesto neponukli. K mojej povodnej agende mi pod vyhrazanim natlačili agendu novú, samozrejme zadarmo, na ktorú nemám vzdelanie. bohužiaľ takto to funguje. Skoncil som so syndromom vyhorenia. A je velmi frustrujuce, ked clovek pod natlakom musi robit za pochodu nieco co nikdy pred tym nerobil, nema na to vzdelanie a nema to zaplatene. Ta ich optimalizacia vedie len k tomu, ze urady nestihaju vybavovat ziadosti v stanovenom casovom horizonte. Na uradoch sa kopia a sklz je niekolko mesiacov. Okrem toho tretinu pracovneho casu su pracovnici v terene a dalsiu tretinu vybavuju telefonaty a emaily. A je toho viac.
buchač
21.02.23,19:07
**** (Dnes 19:42)A je velmi frustrujuce, ked clovek pod natlakom musi robit za pochodu nieco co nikdy pred tym nerobil, nema na to vzdelanie a nema to zaplatene.
===================
Aááále netáraj, že musíš !!!
Musíš len zomrieť.