iveta30
03.10.06,07:34
Chcela by som sa opytat, ci je predskolske zariadenie, resp. zriadovatel pri skolskom uraze dietata povinny vyplatit odskodne (bolestne na zaklade bodoveho hodnotenia lekara) alebo ho moze kratit, resp. vobec nevyplatit zakonnemu zastupcovi dietata.
účtovník 007
03.10.06,06:49
Chcela by som sa opytat, ci je predskolske zariadenie, resp. zriadovatel pri skolskom uraze dietata povinny vyplatit odskodne (bolestne na zaklade bodoveho hodnotenia lekara) alebo ho moze kratit, resp. vobec nevyplatit zakonnemu zastupcovi dietata.

Spolupracujem so školou ako rodič už dlhé roky a viem,že školy vždy na začiatku školského roka všetky deti povinne poisťujú-úrazovo. Dobrovoľne -proti krádeži. Toto poistenie sa uzatvára hlavne pre prípady úrazu na školských výletoch. Preto poisťovňa by mala plnenie vyplatiť konkrétnemu poškodenému, prípadne jeho zák. zástupcovi. To čo Ty píšeš, by mohlo nastať v prípade, ak je poisteným škola ako celok a nie konkrétne dieťa. Ale s tým som sa zatiaľ nestretla. V tom prípade bude plnenie poskytnuté škole a tá by ho mala "posunúť" poškodenému.

PS: Vždy sa k poistnej zmluve prikladá menoslov poistených detí.
Bolo pár rodičov, ktorí nechceli dieťa poistiť, tieto boli následne vylúčené z účasti na školskom výlete. V prípade úrazu sú s tým hrozné opletačky a to si žiaden zriaďovateľ nezoberie na vlastné "triko".
iveta30
03.10.06,07:45
Ďakujem za radu, jedná sa mi hlavne o matersku škôlku a úraz pri pobyte vonku na školskom dvore.
Chobot
03.10.06,07:52
Ďakujem za radu, jedná sa mi hlavne o matersku škôlku a úraz pri pobyte vonku na školskom dvore.

Zisti, či sú deti úrazovo poistené, ak áno, odškodné treba žiadať cez škôlku od poisťovne.

Ak nie sú poistené, myslím, že samotná škôlka Ti nemôže vyplatiť odškodné pri úraze. Jedine ak by si to vymáhala súdnou cestou.