marianna40
03.10.06,07:37
Rada by som vedela Vas nazor na to, co sa stane, ked vratim obciansky preukaz (tym by som si odhlasila trvaly pobyt tu na Slovensku, ale pas mi zostane), ked nechcem podavat danove priznanie na Slovensku, uz ho totiz podavam v zahranici. Na Slovensku by som musela doplatit dan, lebo mi tu vychadza o dost vyssia (metoda zapocitavania). A co potom s prijmami zo Slovenska (praca na licencnu zmluvu cez internet, DIC mi bolo pridelene)? Ako postupovat alebo existuje aj ine riesenie?
Johanka
03.10.06,07:13
Ak nemáš v SR trvalý pobyt a máš príjmy zo zdrojov v SR, si pre SR daňovník s obmedzenou daňovou povinnosťou. Táto skutočnosť sa uvádza na titulnej strane daňového priznania. Podáš v SR daňové priznanie, v ktorom uvedieš príjmy dosiahnuté v SR, vypočítaš daň a zaplatíš ju .
V krajine, v ktorej máš trvalý pobyt , budeš zdaňovať celosvetové príjmy, tzn. že v DP uvedieš aj príjmy zo SR. Na zamedzenie dvojitého zdanenia použiješ metódu uvedenú v Zmluve o zamedzení dvojitého zdanenia s príslušnou krajinou.
placebo
07.04.10,21:00
Dobry den,

prosim Vas vie mi niekto poradit?? Mam taky problem. Pracujem v zahranici uz 4 rok. Podala som na Slovensku danove priznanie k 31.3.2010 tak ako kazdy rok (kedze mam na SR trvaly pobyt). Akurat ze tento rok mi prisla spatna odpoved z danoveho uradu, ze potrebuju dolozit nejake tlacivo o celosvetovych prijmoch, resp. odvodoch (ze je to platne od 1.1.2010) Sama neviem co to ma byt a hlavne kde mozem to potvrdenie ziskat?? Vie mi niekto poradit?? Nestaci ked dolozim P60?? ale aj ked ju dolozim tak cisla nebudu sediet, lebo tu maju iny zdanovaci rok ako na SR, tu je zdanovacie obdobie od aprila do aprila... Takze vobec neviem co mam robit :-(
Vopred dakujem pekne za radu.