printerscd
24.02.23,19:57
Zdravím.

Zvažujeme kúpu auta.Ked som volal ohľadom informácií pán na telefóne mi povedal že majiteľom auta je jeho kamarát kt.je v Nemecku a že on je na SK a predáva zaňho auto kt.aj využival a že má aj plnu moc na predaj...Auto je za 13000€ a ročnik 2020( auto chce sestra a keď volala dnes ráno ona vôbec jej to nespomenul ibaže majú 3 auta a jedno chcú predať a mne večer povedal to o tom majiteľovi v Nemecku)
Vdaka
buchač
24.02.23,19:26
Dík za info...a aká je vlastne otázka ???
printerscd
24.02.23,19:56
Otazka len či to nebude nejaký podvod a podobne....
buchač
24.02.23,21:34
Poviem za seba asi len toľko...ja by som do tohoto kšeftu nešiel....a pritom nemusí ísť vôbec o podvod.
Ale to som ja...každý nech robí, ako uzná za vhodné.
Chobot
24.02.23,22:39
Z toho, čo si popísal sa vôbec nedá určiť, či ide o podvod alebo nie. Nie je nezvyčajné, ža autá predáva niekto iný, než majiteľ na základe splnomocnenia.

Splnomocnený nemusí každému kupujúcemu vysvetľovať, že auto sa predáva na základe splnomocnenia. stačí to povedať vážnemu záujemcovi.

Však choď so sestrou, pozri auto, pozri osvedčenie o evidencii, na koho je, pozri splnomocnenie, či je overené notárom a keď to vyzerá OK, tak choďte spolu na DI a hneď po prepise auta mu vyplatíš peniaze.
printerscd
28.02.23,18:41
Sestra sa rozhodla že pôjde pozrieť,vyskúšať Jazdeny Hyundai i30 r.2020 aj keď je to 350 km od jej domova.

Dnes pre istotu si overila cez Carvertical auto.

Zistila že auto bolo búrane z predu...

Ešte minulý týždeň jej ale predávajúci cez telefón tvrdil že auto je a bolo úplne ok.

PS: Reálny majiteľ žije v Nemecku a predáva to jeho kamarát ktorý tu na SK využíval auto a že má splnomocnenie na predaj...

Sestra sa rozhodla takto auto nekúpit!

Ušetrila si cestu 700 km.

Čo vy na tuto skúsenosť ?

Vďaka.
romana147
28.02.23,18:44
precestovať 700 km je výborná cena za takú skúsenosť
veronikasad
28.02.23,18:47
dôveruj, ale preveruj