Majkah30
24.02.23,20:21
FO, ktorá prenajíma byt je povinná sa do konca mesiaca v ktorom začala prenajímať byt registrovať na FS. Registrácia na FS cez portál slovensko.sk bola urobená, potvrdená FS. FS mi následne pridelí DIČ a v ďalšom kroku bude potrebné sa zaregistrovať ako platiteľ dane z príjmu fyzických osôb ?
Katy a R
25.02.23,12:30
Ale veď ty si sa už registrovala ! Rovno v tlačive si uviedla že sa registruješ na platenie dane z príjmu . citujem z tlačiva - že čo tam je v nadpise -
" Druh dane, ku ktorému sa žiada registrácia.."
no a hádam len si zaškrtla cit: " Daň z príjmov " a hneď zašktneš prvú možnosť, kde sa píše o začatí prenajímania
či?
Mária27
25.02.23,12:44
Podaj si to na daňovom úrade, príde ti DIČ. Do konca marca budeš podávať daňové priznanie a zaplatíš daň.
Majkah30
25.02.23,15:01
Ja som sa zaregistrovala na portáli FS cez slovensko.sk, vybrala sekciu Daň z príjmov ,vybrala som si z formulárov Žiadosť o registráciu.. pre daň z príjmov zaklikla hneď prvú možnosť pre prenájom a keď som sa chcela podpísať a odoslať registráciu, vypísalo mi: Vybrané identifikačné údaje o subjekte vyplnené vo formulári nie sú zhodné s vybranými identifikačnými údajmi subjektu v rámci OIZ a preto nie je možné podať dokument. Ak chcete dokument podať, je potrebné ho uložiť do súboru, následne vybrať subjekt, za ktorý chcete dokument podpísať a zvoliť voľbu "Načítať zo súboru". Tak som to tak urobila, subjekt viem vybrať len jeden : samu seba a keď to idem podpísať, zase to isté oznámenie a nepustí ma ďalej
romana147
25.02.23,15:06
si to otvor
zavolaj na FS
A NECH TI DIKTUJE KROK PO KROKU