lluboss
28.11.04,16:03
1. Nasa s.r.o. dostava faktury od podnikatela F.O. za vedenie uctovnictva za rok 2004. Je mozne zahrnut tieto naklady ako dan.naklady za rok 2004 aj ked nebudu tieto faktury vyplatene v roku 2004 a asi ani do 31.1.2005? Udajne uz termin 31.1. na vyplatenie neplati.
F.O. by mala zdanit tento prijem az za rok 2005?
2. Su aj prijate faktury za tlmocenie rovnakym dan.nakladom za rok 2004 ak nebudu uhradene?

V zakoni o dani z prijmu sa v §19 pise o dan.nakladoch az po zaplateni len o najomnom a myslim ze je tam este sprostredkovatelska cinnost. Vie ma niekto usmernit,ci som to pochopil spravne?
accad
28.11.04,16:54
Pre PO sú tieto služby nákladom r.2004 aj keď nebudú uhradené k 31.12.2004. Termín do 31.1.2005 sa na tieto služby nevzťahuje.
Pre FO sú to príjmy až po prijatí úhrady za tieto služby.
Nike
28.11.04,17:10
Správne je to tak ako predpokladáš a ako potvrdzuje accad.
bepo
28.11.04,17:17
A ak FO účtuje v jednoduchom a nie podvojnom účtovníctve.
Majuša
29.11.04,06:22
Bepo...viď odpoveď accad 8-)
Pre FO sú to príjmy až po prijatí úhrady za tieto služby.
petovsan
21.02.07,15:21
Iba sa chcem uistiť, či sa v tomto prípade od r.2004 nič v ZDP nezmenilo a môžem takto postupovať aj na prelome účt. r.2006 - 2007 ???
Naďalej zostáva podmienka zaplatenia iba pre nájomné, sprostredkovanie a úroky?